Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

''Bu Senaryonun Kurgulayıcısı Baykal'dı''

18.05.2010 13:41
Deniz Baykal'ın geri dönmek için istifa sürecini kurguladığını söyleyen Arınç, Kemal Kılıçdaroğlu'nun doğru olanı yaptığını belirterek, 'Bu iş bitti' dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Bülent Arınç, Deniz Baykal'ın istifa sürecini, "Bu senaryoyu Baykal geri dönmek için kendisi kurguladı" dedi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP Genel Başkanlığı’na aday olmasını "doğru ve yerinde" olarak nitelendirdi. Arınç, Kılıçdaroğlu'nun seçileceğinin kesin olduğunu belirterek,

 Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, NTV Ankara Temsilcisi Murat Akgün’ün sorularını yanıtladı.

Bülent Arınç, kısaca söyledi:

“(Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığı) Bu beklenen bir gelişmeydi. Kılıçdaroğlu için CHP tabanında bir karşılık vardı. Kılıçdaroğlu cesur davrandı. Ancak önce ‘Ben aday değilim’ diyerek yanlış bir açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, doğru zamanda doğru karar verdi. Neticesini alacak, genel başkan olacak.

(Yüzde 40 oy alacağım) açıklaması bir genel başkan adayı için çok doğru ve isabetli bir hedef. Ama buna halk karar verir. Baykal’ın kabahati, yüzde 20’yi aşmayı başarı olarak görmesiydi.

Kılıçdaroğlu ile ayrıca tartışırız. Onunla yarışacağız ve onu mutlaka geçeceğiz.

Tayyip Bey bize yüzde 40 hedef gösterdiğinde biz bu hedefe inanmıştık. Biz rakiplerimizi iktidar yarışında geçeriz, yine tek başımıza iktidar oluruz.

Biz rakiplerimizi güçlü olmasını isteriz. Kemal Kılıçdaroğlu’yla mücadele etmekten memnun oluruz.

CHP’de değişim ve dönüşüm ihtiyacı bangır bangır bağırıyordu. CHP böyle bir değişimi istiyor ve bekliyor.

80 il başkanı “hayır” dese de, Kılıçdaroğlu kazanacaktır. Bu iş bitti. CHP varlıklarını Baykal’a adayanlar vardı ama şimdi o dönem bitti. O kabustan CHP uyandı. Bundan dönüş yok.

Deniz Baykal’ın tek yapacağı Kılıçdaroğlu’na “hayırlı olsun” demektir. “

Kaynak:
Bu haber toplam 1080 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri