Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Arınç'tan Kansız İktidar Teklifi

11 Şubat 2009 / 19:46
Arınç: "AKP gelinceye kadar, korkanlar, kaçanlar vardı. Bugün 'Ergenekon dalgaları' var"
AK Parti Manisa Milletvekili ve eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, ''Biz demokrasiye inanıyoruz, seçim ve sandığa inanıyoruz, yeter ki iktidar kansız, hilesiz ve entrikasız değiştirilsin'' dedi.

Kahramanmaraş'a partisinin seçim bürosunun açılışı için gelen Bülent Arınç, yaptığı konuşmada, yeni bir başarıyı kucaklamak istediklerini, seçimde Türkiye'de en büyük başarılarını, en büyük müjdelerini Kahramanmaraş'tan alacaklarına inandıklarını söyledi.

Seçimi ''düğün, bayram''a gider gibi karşıladıklarını, AK Parti'nin 6 yıldır iktidarda olduğunu ve bu dönem içinde 2 kez tek başlarına iktidara geldiklerini ifade eden Arınç, şöyle konuştu:

''Bu memleket 50-55 sene önce bu başarıyı gördü. Biz 2002'de geldik ve bütün zorluklara rağmen halkımız bize 2 kişiden birisini verdi, 17 milyon oy alarak tek başımıza iktidara geldik. Siz AK Parti'ye güveniyorsunuz, sizin güvendiğiniz kadar Türkiye de güveniyor. AK Parti 40 gün sonra yeni bir zaferi kazanacak.

Çünkü 6 yıllık iktidarımızda çok büyük mesafeler aldık. Demokrasiyi zenginleştirdik, ayrımcılık yapan bütün uygulamalara en güzel cevabı verdik. Hizmet götürülmesi gereken her yere götürdük. Biz demokrasiye inanıyoruz, seçim ve sandığa inanıyoruz, yeter ki iktidar kansız, hilesiz ve entrikasız değiştirilsin.''

Arınç, AK Parti gelinceye kadar Türkiye'nin ''korkanlar, kaçanlar, milletin emanetini yolda bırakanlar, menfaatçilikle millete sırtını dönenler''i gördüğünü, bugün her gün ''Ergenekon dalgalarıyla'' televizyonlarda karşı karşıya gelindiğini söyledi.

Konuşmaların ardından AK Parti seçim bürosu TBMM Başkanvekili Nevzat Pakdil, eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, AK Parti Kahramanmaraş milletvekilleri Mehmet Sağlam, Fatih Arıkan, Cafer Tatlıbal, Veysi Kaynak ve Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz tarafından açıldı.
Bu haber toplam 1022 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri