Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bülent Korkmaz G.Saray'ı Sarstı

07.04.2010 19:11
Galatasaray’ın efsane kaptanı ve eski teknik direktörü Bülent Korkmaz gündemi sarsacak açıklamalar yaptı.

Cine 5’de yayınlanan ve Barbaros Çıdal’ın sunduğu “Vip Spor” programına katılan Galatasaray’ın efsane kaptanı ve eski teknik direktörü Bülent Korkmaz gündem yaratacak açıklamalar yaptı.

“BEN OLSAYDIM ŞİMDİ ŞAMPİYONDUK”

Korkmaz geçen sezon sonunda Galatasaray’da göreve geldikten sonra uzun vadeli bir plan hazırladığını ama sezon sonunda yönetimin kararı karşısında hayal kırıklığına uğradığını söyledi. Bülent Korkmaz “Eğer bu sezon takımın başında kalsaydım ligin bitimine 4-5 hafta kala şampiyonluğumuzu ilan ederdik, bunun garantisini başkan Adnan Polat ve yönetime vermiştim” dedi.

Kendisine para nedeniyle Meira’yı satmak zorunda olduklarını söyleyen yöneticilerin 3-4 ay sonra transferde 35 milyon dolar harcamasına anlam veremediğini söyleyen Korkmaz “Ben kimsenin yapmadığını yaptım ve istifa dilekçemin altını göreve başladığım gün imzalayarak Adnan Polat’a verdim, gerçek bir Galatasaray’lı olduğum için bunu yönetimi rahatlatmak için yaptım. Ama Polat o mektubu yırtıp atsaydı çok şey değişirdi. Mektubu cebine koydu ve ben de sezon sonunda ayrılacağımı anladım“ dedi.

“RİJKAARD BAŞARISIZ, SEZON SONUNDA TAKIMI BIRAKIR”

Bülent Korkmaz “Rijkaard kariyeri tartışılmayacak bir teknik adam ama bence Türkiye’de başarılı olamadı, son kamp olayından sonra da otoritesi sarsıldı. Başkan Polat takımı kampa alarak Rijkaard’ın otoritesini sıfıra indirdi. Sezon sonunda Türkiye’den ve Galatasaray’dan ayrılacağını düşünüyorum” diye konuştu.

“YABANCI FUTBOLCU TRANSFERLERİ HATALI”

Yapılan transferlerde büyük hatalar yapıldığını savunan Korkmaz “Jo umursamaz ve disiplinsiz bir futbolcu araştırmadan alınmış, Elano ise uyum sağlayamayacağı ortada olan bir isim. Türkiye’nin en iyi yerli futbolcuları Galatasaray’da ama yabancılar hatalı tercih” diye konuştu.

“ARDA’NIN AÇIKLAMALARI GEREKSİZ”

Bülent Korkmaz Arda’nın kaptan yapılmasını kendisinin istediğini ama Arda’nın “Türkiye’den ayrılmak istiyorum, üzerime çok geliyorlar” şeklindeki açıklamalarını doğru bulmadığını belirtti. “Hata yapa yapa doğruyu bulacaktır” diyen Korkmaz Arda’nın sezon sonunda düşüşe geçtiğini söyledi.

FENERBAHÇE’DEN TEKLİF GELSE?

Bülent Korkmaz, Barbaros Çıdal’ın “Fenerbahçe veya Beşiktaş’tan teklif gelse kabul edermisiniz” sorusuna “Böyle bir olay gerçekleşmeden konuşmak doğru olmaz, profosyonel hayatta her şey olabilir, gelirse ona göre bakarız ama ben Galatasaray’lı Bülent’im “ dedi

Bu haber toplam 1042 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri