Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Türk ailenin arabasını yaktılar

23.06.2009 14:52
Bulgaristan’dan transit geçiş yapan yabancıların korkulu rüyası olan otoyol mafyası yine iş başında.
Tatil için Türkiye’ye gitmeye çalışan Türk ailesi, Filibe kenti bölgesinde polis giysili soyguncuların hedefi oldu. Bulgaristan İçişleri Bakanlığı’ndan edinilen bilgiye göre, Almanya’dan Türkiye’ye tatil için dönen gurbetçi aile, Filibe kenti yakınlarında “E-5 Trakya Otoyolu’nda polis giysisi giymiş kişiler tarafından durduruldu. Anne, baba ve 2 çocuktan oluşan gurbetçi aile, trafik kontrolünden geçeceklerini sanarken, silahlı 2 soyguncuyla karşı karşıya geldiler. Soyguncular, silah tehdidiyle etkisiz duruma getirdikleri Türk aileyi Eski Zağra bölgesinde Granit köyü merasına götürdüler.

Ailenin tüm bireylerini bir elektrik direğine kelepçeleyen soyguncular, arabada bulunan 3 bin 500 Avro, cep telefonları, kimlik belgeleri ve tüm değerli eşyaları aldılar. Soyguncular, bununla da yetinmeyip aracı da benzin dökerek yaktılar ve kendilerine ait beyaz bir otomobille kaçtılar. Soruşturma sürdürüldüğü için isimleri açıklanmayan gurbetçi ailenin, saatler sonra yoldan geçen bir kişinin durumu polise bildirmesi üzerine kurtulduğu öğrenildi.

Emniyet yetkilileri, olayla ilgili geniş çaplı bir soruşturma başlatıldığını ve soyguncuların yakalanması için ülke genelinde operasyonlar düzenlendiğini bildirdiler.
Bulgaristan İçişleri Bakanlığı Basın Merkezi, kısa bir süre tatil için Avrupa’dan Türkiye’ye giden Türk gurbetçilerin güvenliğini sağlamak üzere otoyol güzergahlarında güvenlik önlemlerinin artırıldığı belirtildi.
Bu haber toplam 1570 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri