Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kıyameti koparan faşist Erdoğan

22.12.2009 00:13
Bulvar gazetesi Blick, Başbakan Erdoğan'a ağır eleştiride bulunan bir yazıya imza atarak Erdoğan için, "Kıyameti Koparan Faşist" deyimini kullandı.

İsviçre'nin yaptığı aşırı milliyetçi ve provakatif haberleriyle tanınan bulvar gazetesi Blick, Başbakan Erdoğan'a ağır eleştiride bulunan bir yazıya imza atarak Erdoğan için, "Kıyameti Koparan Faşist" deyimini kullandı.

ERDOĞAN İSVİÇRE İLE KAVGA EDİYOR
İsviçre'de yaşayan Alman kesim tarafından çok okunan gazete olan Blick, Erdoğan hakkında yaptığı haberinde şu ifadelere yer verdi: “Erdoğan minare konusunda İsviçre ile kavga ediyor, ancak ülkesinde insan haklarından rahatsız. Güzel sözler söylüyor, ama yaptıkları hiç de öyle güzel şeyler değil. 55 yaşındaki Tayyip Erdoğan, faşizmin bir göstergesidir ve bunu insanlığa ters bir davranış olarak görüyoruz."

KIYAMET KOPARAN FAŞİST
Blick gazetesi yaptığı son araştırmada, “İnsan haklarının uygulayıcısı Erdoğan'ın ülkesinden 2009 senesinde İsviçre'den iltica isteyenlerin sayısı da rekor seviyeye ulaşmıştır. Bunun da yüzde olarak 50,7 arttığı görülmektedirö ifadelerini kullanarak, haberini şöyle devam ettirdi: “1997 yılından beri Türkiye'den İsviçre'ye kaçanların sayısı toplam 11123 kişidir ve bunların 4.254'ü İsviçre'den iltica isteğinde bulunmuştur. Ayrıca PKK olaylarında da Türkiye'de 35 bin kişi hayatını kaybetmiştir. Ancak işin ilginç tarafı bu rakamların çoğalmasının da 2002 yılından sonra büyük bir hız kazanmış olmasıdır. Yurt dışında hep insan hakları konusundan bahsederken, yurt içinde ise bu görüşte olmadığı açıkça görülmektedir. Bunun kanıtı da son olarak Ankara'da yaşanan olaylardır."

Haberinde Erdoğan'ın bir konuşma yaparkenki resmini kullanan Blick gazetesi Erdoğan için, “Kıyameti Koparan Faşist" diye yazdı.

TÜRKİYE'NİN YAKINDAN TANIDIĞI GAZETE
Türkiye Blick gazetesini ilk olarak 16 kasım 2005'te Kadıköy'de oynanan ve Türkiye'nin 4-2 kazandığı olaylı İsviçre maçı döneminde tanımıştı. Maç öncesi İsviçre'de provakatif haberlere imza atan gazetenin, Fatih Terim'i döner kebap olarak çizdiği karikatür de Türkiye'de tepkiye neden olmuştu. Gazete, İsviçre'de geçtiğimiz ayın sonunda yapılan minarelerin yasaklanması referandumunda da yasağın onaylanması için büyük çaba harcamış, bu yönde yayınlar yapmıştı.
 
 terim.jpg
 

Bu haber toplam 2516 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri