Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'bungee jumping' yapmak istedi ...

05.10.2009 16:41
Tayland'daki bir gölde 'bungee jumping' yapmak isteyen gencin başına hep korkulan şey geldi. Talihsiz adam 50 metreden 120 km hızla suya çakıldı.

Saatte 128 kilometre hızla kendini 50 metre yükseklikten boşluğa bırakan genç, biraz sonra olacaklardan habersizdi.

Rishi Bajeva, kendini boşluğa bıraktıktan sonra ayağına bağlı olan elastik bungee jumping halatının onu tekrar yukarı çekeceğini sanıyordu. Ancak büyük bir aksilik oldu ve ayaklarına bağlı olan koşum çıktı ve talihsiz genç hızla suya çakıldı.

Cambridge mezunu Bejeva'nın dalağında, karaciğerinde ve akciğerlerinde ciddi hasarlar ve vücudunun diğer bölgelerinde ciddi yaralanmalar meydana geldi. Ancak genç mucizevi bir şekilde hayatta kaldı. Bunu sağlayan ise, Bajeva'nın suya önce göğsünün çarpması ve başından ölümcül darbe almaması oldu.

Doktorlar, talihsiz gencin çok büyük bir araba kazası geçirmiş gibi bir halde olduğunu belirtirken, bir ay Bangkok'taki hastanede kalan Bajeva sonunda West Yorkshire'daki evine dönebilecek kadar iyileşti.

Bajeva yaşadıklarından sonra "Bütün doktorlar hayatta kalmama çok şaşırdı. Çok şanslıyım. Başıma darbe alsaydım ya ciddi beyin hasarlarıyla komada olurdum ya da ölmüş olurdum" diye konuştu.

Mühendislik derecesini kutlamak için bir aylığına Tayland'a tatile giden Bajeva, Kathu'da bungee jumping yapmak istedi ve bunun için yaklaşık 80 dolar ödedi. 5 metrelik bir yüksekliğe çıkan Bajeva'nın sonrasında yaşadığı korku dolu anlar ve ölümle burun buruna gelişi bir amatör kamerayla çekildi.

"Atlamam gerekmiyordu. Keşke yapmasaydım" diyen Bajeva,  yine de bu tür sporlardan vazgeçmeye niyetli görünmüyor ve iyileştiğinde 'skydiving' (paraşütü hemen açmadan atlama) yapmayı planlıyor.

( GAZETEPORT)

Multimedia » Video Galeri

 

 

Bu haber toplam 1190 defa okunmuştur

Etiket(ler): ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri