Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Askeri uçağın enkazına ulaşıldı

15.04.2009 02:45
Acı haber bu kez Bursa'dan geldi. Bursa Sarnıç Köyü civarında F-4 tipi askeri bir uçak düştü.
Balıkesir 9'uncu Ana Jet Üs Komutanlığı'nda kalkan bir askeri uçağın Bursa'nın Kemalpaşa İlçesi sınırlarında düştüğü öne sürüldü. Köylülerin ateş topu gördüklerini belirttikleri bölgeye üs komutanlığında gece görüşlü helikopter sevk edilirken, jandarma da karadan arama kurtarma çalışması başlattı.

ENKAZA ULAŞILDI PİLOT BULUNAMADI

Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Muradiye Sarnıç köyü yakınlarında düşen askeri uçağın enkazına ulaşıldığı bildirildi. Askeri yetkililerden alınan bilgiye göre, Balıkesir 9. Ana Jet Üssü'nden eğitim amaçlı havalanan ve Muradiye Sarnıç köyü yakınlarındaki ormanlık bölgede düşen uçağın enkazına ulaşıldı.

Enkazın, Bursa İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler tarafından bulunduğu, pilottan ise henüz haber alınamadığı öğrenildi. Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Muradiye Sarnıç köyü yakınlarında düşen askeri uçağın enkazına ulaşıldığı bildirildi.

AA muhabirinin askeri yetkililerden aldığı bilgiye göre, Balıkesir 9. Ana Jet Üssü'nden eğitim amaçlı havalanan ve Muradiye Sarnıç köyü yakınlarındaki ormanlık bölgede düşen uçağın enkazına ulaşıldı. Enkazın, Bursa İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler tarafından bulunduğu, pilottan ise henüz haber alınamadığı öğrenildi.

ASKERİ UÇAK DÜŞTÜ

Balıkesir 9'uncu Ana Jet Üs Komutanlığı'ndan bu gece havalandığı ifade edilen, içinde 1 üstteğmenin bulunduğu F 16 tipi savaş uçağının saat 22.30 sıralarında Bursa sınırları içiresinde düştüğü öne sürüldü. Köylüler Mustafa Kemalpaşa İlçesi sınırlarındaki Suuçtu Şelalesi çevresinde ateş topu gördüklerini ihbar etti.

Bu bilgi üzerine jandarma bölgede arama kurtarma çalışması başlattı. Bu arada Balıkesir'deki üs komutanlığından da gece görüşlü helikopterlerin bölgeye hareket ederek çalışmalara havadan destek verdiği belirtildi.

MUSTAFAKEMALPAŞA KAYMAKAMI: ARAMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Bursa'nın Mustafakemalpaşa İlçesi Kaymakamı Adem Saçan, ilçe yakınlarında bir askeri uçağın düştüğünü açıkladı. Kaymakam Saçan, bölgeye arama kurtarma ve çok sayıda jandarma ekibinin sevk edildiğini belirtti. Askeri yetkililer ise konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmadı.

ASKERİ HASTANEDE TEDBİRLER

Askeri uçağın düşmesinin ardından Balıkesir Askeri Hastanesinde olağanüstü tedbirlerin alındığı bildirildi.

AA muhabirinin askeri yetkililerden aldığı bilgiye göre, Balıkesir 9. Ana Jet Üssü'den gece eğitim uçuşu için havalanan uçağın düşmesinin ardından Balıkesir Askeri Hastanesinde de olağan üstü tedbirler alındı.

Uçak düşmeden önce pilotun atlamış olabileceği gözününde bulundurularak, olasılıklara karşı hastanedeki tüm birimlerin göreve çağrıldığı öğrenildi.

Bu haber toplam 7348 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri