Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bursa'da ortalık karıştı!

10.09.2010 23:18
Bursaspor ile Eskişehirspor arasında oynanan Spor Toto Süper Lig maçı sırasında olaylar çıktı

Spor Toto Süper Lig'de Bursaspor ile Eskişehirspor arasında oynanan maç sırasında ve sonrasında iki taraftar grubu arasında çıkan olaylarda atılan cisimlerden 4 kişi yaralandı.

Bursasporlu taraftarların, geçen sezon Eskişehir'de iki takım arasında oynanan maç öncesi çıkan olayları protesto etmesi nedeniyle iki grup arasında küfürlü sataşma başladı. Bunun üzerine Eskişehirsporlu taraftarlar, tribünlerinin üzeri fileyle kaplı olmasına karşın söktükleri koltukları fırlatmaya başladı.

Fırlatılan koltukların isabet ettiği 3 taraftar ile bir özel güvenlik elemanı yaralandı. Yaralılara, statta bulunan sağlık ekipleri müdahale etti. Güvenlik güçleri ise iki grup arasına girerek, olayları yatıştırdı.

Maç bitiminde de Bursasporlu taraftarların ''Eskişehirspor kümeye'' diye tezahürat yapması yüzünden tribünler yine gerildi.

Eskişehispor taraftarları ve Bursasporlu taraftarlar, fileleri yırtmak istedi. Koltuk parçalarının ve su dolu pet şişelerin havada uçuştuğu olaylar üzerine, polis tribünlere girdi. Polis, Bursasporlu taraftarları Eskişehirsporlu taraftarların bulunduğu tribünden 50 metre uzağa götürerek araya barikat kurdu.

Bursaspor taraftarları polis gözetiminde stattan çıkarken, Eskişehirspor taraftarları önlem olarak tribünde bekletildi.

Bu haber toplam 1658 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri