Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bütün gazeteler Semih'i yazdı

07 Ağustos 2008 / 13:14
Gerçekten de hazine. Yıllar geçtikçe değeri artıyor. İşledikçe, oynadıkça değer kazanıyor, kazandırıyor. İşte övgüler;
Gecenin yıldızıydı Semih. Bir forvet olarak ne yapması gerekiyorsa onu yaptı. Gol attı, asist yaptı. Top kaptı, boş alanlara kaçtı, rakip sahada pres yaptı.

Fenerlahçeliler geç farkettikleri yıldızı Semih'i alkışlıyor. Onu takdir edenler sadece taraflarlar değil elbette. Spor yazarları maçtan ziyade onu yazdı. Zaten maç adına yazılacak çok bir şey yoktu. Bakın spor yazarlarının görüşleri neler?

(Milliyet) Rıdvan Dilmen: Bu maçta en çok Semih'e sevindim. Yıllarca haksızlığa uğradı. İkinci yarı girince daha etkili oluyor gibi saçma bir analizin kurbanı oldu. Hiçbir hoca ona güvenmedi. Ama Aragones gelir gelmez onun özelliklerini iyi tespit etti ve formayı verdi. Bir forvette ne ararsanız onda var. Kafayı çıkıyor, yardımlaşması üst düzeyde. Pas atıyor, fizik olarak kuvvetli.

Güiza da ilk 10 dakika çok etkiliydi. Ancak skor avantajı yüzünden Fenerbahçe rakibine fazla yüklenmediğinden ilerleyen bölümlerde istediği pozisyonları bulamadı. Ancak hep arayan bir forvet. Bu yüzden Fenerbahçe'de çok gol atacağına inanıyorum.

(Milliyet) Mehmet Demirkol: Semih... Zamanında çok yazdığımdan bugün için övgüleri başkalarına bırakıyorum. Ama şu kadarını söyleyeyim. Bu adam Türk gençliğine müthiş bir ders veriyor. Yılmayın! Yaparsınız!

(Sabah) Ahmet Çakar: Semih artık büyüdü. Şu anda Türk futbolunun tartışmasız, uzak ara en önemli santrforu. Öyle soğuk kanlı ve zeki ki seyredenleri bile ürkütüyor. Vuruş tekniği de 'benim' diyen santrforlarla kıyaslanacak nitelikte.

(Hürriyet) Erman Toroğlu: Semih ceza alanı içinde veya çevresinde topla buluşursa çok tehlikeli. Ama dün gece attığı en güzel gol ceza alanı dışından attığı goldü. Güiza da aynı pozisyonları yakaladı ama o Semih gibi çabuk karar verme özelliğini gösteremedi.
Kaynak:
Bu haber toplam 984 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri