Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"Büyük projeler etkilenmez"

27 Mayıs 2008 / 12:35
Başkan Topbaş: Çevre planının iptali büyük projeleri etkilemez.
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, mahkeme tarafından iptal edilen 1/100 binlik çevre düzeni planı hakkında " Devam eden Galataport, Zeyport, 3. Köprü gibi büyük projelerin durması söz konusu değil. 1/5 binlik planlarla bu süreç devam edecek" dedi.

Başkan Topbaş, hazırladıkları yeni bir çevre düzeni planını yürürlüğe sokmayı planladıklarını ancak önce temyiz sürecini beklemek istediklerini açıkladı. "Biz iş yapmaya geldik. Bize gölge edilmesin. Şehir çok gelişirse bu şehirde yaşam çok zorlaşır diyorlar. Bu görüştekilerle anlaşılmaz ki. 50'lerde kalmış anlayışla hareket ediyorlar. Bunlar kendi doğrularından başka doğruları asla görmüyorlar" diyen Topbaş, bazı çevrelerce hizmetlerinin kıskanıldığını söyledi. Çevre düzeni planlıyla ilgili 66 davanın açıldığını kaydeden Topbaş, "Bir şehir plansız olabilir mi. Çevre düzeni planları bir şehrin geleceğini hazırlamak adına önemli. Hatta ulusal planlar yapılmalıydı" diye konuştu.

Bir gazete tarafından iki gündür manşetten verilen 'Dubai usulü alkol' haberlerine de tepki gösteren Topbaş, “Niyetleri ne? Hükümeti sarstmak adına biyle şeyler mi göstermek istiyorlar. Sanki bir zaman Aczimendiler'i çıkardıkları gibi. Oysa orada işletmecinin kendi kendine yaptığı bir uygulama. Bunu manşete taşıyıp beyinleri bulandırmanın bir anlamı yok.”

Yeni Şafak - Gökhan Yılmaz

Bu haber toplam 886 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri