Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Büyükşehir adayları Cuma'ya açıklanacak

30 Kasım 2008 / 18:49
Başbakan Erdoğan, Kızılcahamam kampında İstanbul ve Ankara Büyükşehir başta olmak üzere büyükşehir adaylarının Cuma gününe kadar açıklanabileceğinin mesajını verdi.
Başbakan Tayyip Erdoğan AK Parti'nin Kızılcahamam kampında İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere büyükşehir adaylarının Cuma gününe kadar açıklanabileceğinin mesajını verdi. Erdoğan, belediye başkan adaylarında aradıkları kriterleri de açıkladı.

YOKLAMA YAPACAĞIZ

Başbakan Erdoğan, belediye başkan adayları konusunda milletvekilleri ile görüşeceğini belirterek, “Kamuoyu araştırmaları, ildeyse oradaki teşkilatımızla temayül yoklamaları yapacağız. Milletvekillerimizle, belediye meclis üyelerimizle temayül yoklaması yapacağız. Arkadaşlarımızı, bu arkadaşımız doğrudur, bununla devam etmemiz doğrudur diyorsa hemen kararımızı açıklayacağız ve yola devam edeceğiz. Bunun için daha sonrasını beklemeyeceğiz. Çarşamba günü 12 büyükşehirimizde kurulan komisyonlar gidecekler, temayülü alacaklar. Seçilmeyenleri demiyorum, şu anda bizde olanları söylüyorum. Temayüller alındıktan sonra da bizler hemen Perşembe, en geç Cuma günü hangi ilimizde aynen devam ediyoruz bunu açıklayacağız. Geciktirmek istemiyoruz” dedi.

Notlar...

AK Parti'nin Kızılcahamam'da yapılan kampında Başbakan Erdoğan konuşma rekoru kırdı. Erdoğan kürsüde 131 dakika yani 2 saat 1 dakika konuşma yaptı. Kampa milletvekilleri eş ve cocuklarıyla katıldı.

Kızılcahamam'daki Asya Termal Otel'de geniş güvenlik önlemleri alındı. Gazeteciler içeri alınırken tek tek arandı.

Erdoğan'ın bugüne kadar yaptığı konuşmaları 9 ciltlik kitap yapıldı. Bu kitaplar milletvekillerine kampta tek tek dağıtıldı.


yenisafak
Bu haber toplam 822 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri