Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Caddebostan katili cinayetleri anlattı

16.07.2010 00:56
Apartman toplantısını basarak üç kişinin ölümüne neden olan Kemal Akın, polisteki ifadesinde cinayetleri anlattı

 

 

 

Kadıköy’deki Caddebostan Balık Adamlar Kulübü’ndeki apartman toplantısını basarak yöneti Yıldırım Aziz Sünder ile eşi Nesteren Sünder’i tabancayla öldüren bu sırada bıçakladığı mali müşavir Erhan Eraslan ölümüne neden olan Kemal Akın polisteki ifadesinde "Toplantıya gidince hepsi ayağı kalktı. Beni dövecekler sandım. Bu nedenle kendimi korumaya çalıştım" dedi. 

Cinayet Büro Amirliği ekipleri, kaçan Kemal Akın’ı yakalamak için Adana’da 1, İzmir’de 2 ve İstanbul’da 6 yere baskın düzenledi. Ancak bu baskınlardan bir sonuç alınamadı. Önceki gece 155 Polis İmdat telefonuna arayan kimliği meçhul bir şahıs "Burada 2-3 gündür otomobilin içinde yatıp kalkan kel bir şahıs var. Şüpheli hareketlerde bulunuyor" diye ihbarda bulundu. Burada üzerinde sahte plaka bulunan otomobilinin içinde oturan Kemal Akın, direnmesine fırsat verilmeden gözaltına alındı.

ÜZERİNE OTOMOBİL SÜRDÜ

Cinayet Büro Amirliği’ne getirilerek sorgulanan Kemal Akın, işlediği cinayetleri itiraf etti.  Kemal Akın’ın 1998 yılında ortak ödenen elektrik parasını vermek istemeyen bir apartman sakininin üzerine otomobilini sürdü. Çarptığı apartman sakinini yaralağı için 1,5 yıl cezaevinde yattı. Cezaevinden çıktıktan sonra eşiyle arası bozuldu. 1998 yılının son aylarında eşinden ayrıldı. Eşi, ayrılmadan önce Kemal Akın’nı psikolojik tedavi gördüğünü ileri sürdü.

"EŞİMDEN AYRILINCA PARASIZ KALDIM"

Kemal Akın, kendisini yakalayan polislere apartmanı tırnakları ile kazıyarak iyi bir şekle soktuğunu ve herkesin başlarda bundan memnun olduğunu söyledi. Kemal Akın, Asayiş Şube Müdürlüğü, Cinayet Büro Amirliği’nde şu ifadeyi verdi: " Bütün apartman sakinlerinin rızasını aldıktan sonra apartmanın üstüne bir çekme kat yaptırarak orada yaşamaya başladım. Ancak daha sonra zamanla daire sahipleri değiştikçe herkez bana karşı oldu. Beni oturduğum evden de atmaya çalışıyorlardı. Bu arada borçlarımdan dolayı otomobilime haciz geldi. Bu nedenle otomobilimi otoparkta saklıyordum.

"APARTMAN TOPLANTISI OLDUĞUNU ASANSÖRDE ÖĞRENDİM"

Apartman toplantısı olacağını bir gün apartmanın asansöründe tesadüfen öğrendim. Oraya yurt dışında oğlumun geleceğini düşünürek onu görürüm ümidiyle gittim. Evlat hasreti çekiyordum. Beni görünce hepsi birden ayağı kalktılar. Üzerime yürüdüler. Kendimi korumak için silahımı çektim. İlk silah sesisinden sonra tam olarak ne olduğunu hatırlamıyorum. Kargaşa sırasında silahım düşünce belimde taşıdığım bıçağı çekerek rastlgele salladım ve oradan kaçtım" dedi.

"YAKALANMASAYDIM TESLİM OLACAKTIM"

10 gün boyunca otomobilinin içinde yaşadığını anlatan Kemal Akın, "Anadolu bölgesinde dolaşıyor, bulduğum gözden uzak olan yerlere otomobilimi park ederek geceliyordum. Tuvalet için camileri kullanıyordum. Temizlik için ise kolanyalı mendil kullanıyordum. Polisten kaçarken sadece domatesle ekmek yiyerek yaşadım. Gazete okudum. Radyo dinledim. Ancak kendimle ilgili bir habere rastlamadım. Yakalanmasaydım hafta sonu gelip teslim olacaktım."

"SEVİNÇTEN SABAHA KADAR UYUYAMADIK"

Kemal Akın’ın yakalanmasıyla birlikte Erenköy Kantarcı Ali Rıza Sokak No 21'de bulunan Unan Apartmanı'nın sakinleri 10 gün sonra rahat bir nefes aldı. Kemal Akın’ın olaydan sonra kayıplara karışması Unan Apartmanı oturanlarını endişelendirmişti. Hatta bazı sakinler taşınmak zorunda kalmıştı. Kemal Akın'ın yakalandığı haberi apartman sakinleri sevindirdi. Bu sabah apartmanda ilk kez normal bir gün yaşandı. Unan sakinleri alışveriş için apartmandan çıktı, bazıları köpeğini gezdirdi.

Bu haber toplam 1526 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri