Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Caddeler sular altında kaldı

27 Ocak 2009 / 18:37
Bingöl'de önceki günden itibaren etkili olan kar yağışının ardından havaların ısınması ile birlikte cadde ve sokakları sular altında bıraktı.
Eriyen kar sularından dolayı vatandaşlar yürümekte zorlanırken, Belediye Başkanlığı tarafından oluşturulan ekipler, küreklerle tıkanan rögarları temizlemek için çalışma başlattı. Şehir merkezinin yürünmez hale geldiğini belirten vatandaşlar, her yıl aynı manzaralarla karşılaşmaktan bıktıklarını söyledi.

Bingöl Belediye Başkan Yardımcısı Muhittin Bukan, eriyen kar sularından dolayı kanalizasyon rögorlarında tıkanmaların meydana geldiğini belirtti. Bukan, "Vatandaşlarımızın bu durumdan etkilenmemesi için 40 kişilik ekip ile çalışmalara başladık. Ekiplerimiz küreklerle tıkanmanın olduğu bölgeleri açıyor. Su ile birlikte gelen katı atıklar rögarların tıkanmasına neden olduğu için bu durum yaşanıyor. Görevlendirdiğimiz arkadaşlar tıkanan bölgelere anında müdahale ediyor" dedi.

Hürriyet Caddesi'nin sular altında kalmasından dolayı evlerine gidemediklerini belirten vatandaşlar ise eve yetişinceye kadar ayakkabı ve paçalarının ıslandığını ifade etti.Bu haber toplam 1032 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri