Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Camdan İçeri Kene Attılar!

01 Ağustos 2008 / 09:49
Antalya'da 25 şantiye işçisinin kaldığı gecekonduya pencereden 2 poşet dolusu kene atıldı.
Antalya'da 25 işçinin kaldığı tek katlı eve, pencereden, içerisinde 30 kadar kenenin bulunduğu iki poşet atıldığı iddia edildi.

İşçi Bahattin Candan, Fabrikalar Mahallesi 3043 Sokak'ta, TEDAŞ'ın inşaat işlerinde çalışan 24 arkadaşıyla topluca kaldıkları evin penceresinden, içinde keneler bulunan iki torba atıldığı ihbarında bulundu. Poşetlerdeki 30 kadar kenenin bir kısmının vatandaşlar tarafından ezilerek öldürüldüğü belirlendi.KENELER KAVANOZA DOLDURULDU

Bahçelievler Polis Merkezi ekipleri, sokağı kordon altına alarak, trafiğe kapattı ve vatandaşların sokağa girişini engelledi. Polis, evin bahçesindeki bir masaya konulan kenelerin bulunduğu poşete kimseyi yaklaştırmazken, yaklaşık iki saat sonra Tarım İl Müdürlüğünden veteriner hekim Ercan Karabay'ın da aralarında yer aldığı bir ekip olay yerine geldi. Ekiptekiler poşette canlı kalan 15 keneyi plastik iki kavanoza koyarak bölgeden ayrıldılar.


KENELERE VİRÜS İNCELELEMESİ

Kenelerin Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığı virüsü taşıyıp taşımadığının belirlenmesi amacıyla Ankara Etlik'teki Merkez Veteriner Kontrol Araştırma Enstitüsü'ne götürüleceği bildirildi. Tarım İl Müdürlüğü ekiplerinin ayrılmasından sonra Antalya Büyükşehir Belediyesi Çevre Sağlığı Müdürlüğü ekipleri evde ve sokakta ilaçlama yaptı. Eve atılan kene yüzünden tedirginlik yaşayan vatandaşlar, Tarım İl Müdürlüğü uzmanlarına, bölgeye geç geldikleri için tepki gösterdiler.

Öte yandan, TEDAŞ'ın altyapı işlerini yapan taşeron firmanın 25 işçisinin kaldığı belirtildi. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

Bu haber toplam 1158 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri