Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cami Yakan Siyonistler Barbardır

12.12.2009 00:48
Siyonist yerleşimcilerin, Filistin'de cami yakmasına en sert tepki Filistinli Âlimlerden geldi.

Şeyh Beytavi, gaspçı Yahudi yerleşimcilerin barbar, ırkçı ve terörist olduklarını söyledi.

Filistin Âlimler Birliği Başkanı ve milletvekili Şeyh Hamid Beytavi, caminin yakılmasının Filistin halkıyla mukaddesatlarına yapılan son cinayet olmadığını belirtti. Beytavi şunları söyledi: “İşgal edilmiş Filistin topraklarına yerleştirilen gaspçı Yahudi yerleşimciler barbar, ırkçı ve teröristtirler. Bizce mukaddes olan her şeyi hedef alıyorlar. Bu, alçakça işlenmiş bir cinayettir.”

Birleşmiş Milletlerden Siyonist işgal yönetimiyle gaspçı yerleşimcilerin, Filistin halkına karşı cinayet işlemelerine mani olmasını isteyen Beytavi, Müslümanlardan da Filistin halkıyla mukaddesatına karşı sorumluluklarını yerine getirmelerini talep etti.

Gaspçı Yahudi yerleşimcilerin dün sabaha karşı Batı Yaka’nın Silfit şehrine bağlı Yasof kasabasındaki büyük camiyi ateşe vermeleri soncu caminin büyük bir bölümü yandı.

Kaynaklar, Yahudi yerleşimcilerin bugün sabah saat dört civarında caminin kapısını kırdıktan sonra ikinci katına benzin dökerek camiyi ateşe verdiklerini bildirdiler.

Yahudi yerleşimcilerin çıkardığı yangının birçok Mushaf ve kitabı barındıran cami kütüphanesine de sıçradığı, ayrıca yangını çıkaran yerleşimcilerin bir Filistinli vatandaşı da yaraladıkları belirtildi.

Kaynak:
Bu haber toplam 1500 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri