Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cami Yapılsın Büyük Olmasın

22 Temmuz 2008 / 09:57
Alman Katolik Kiliseleri Başkanı Başpiskopos Zollitsch, Almanya'daki Türklerin cami kurmalarının doğal hakları olduğunu, ancak büyük olmamalı dedi.
Alman Katolik Kiliseleri Başkanı Başpiskopos Robert Zollitsch, Almanya'da yaşayan Türklerin cami kurmalarının doğal hakları olduğunu, bu hakkın Türkiye'de yaşayan Hıristiyanlar için de geçerli olması gerektiğini ifade etti. Zollitsch ayrıca, Almanya'da yapılan camilerin de gereğinden büyük inşa edilmemesi gerektiğini de savundu.
Katolik Haber Ajansı'na (KNA) ait yerel televizyon kanalında konuşan Zollitsch, din ve insan hakları konusunda güvence veremediği takdirde Türkiye'nin, Avrupa'nın bir parçası olamayacağını öne sürdü.
Türkiye'nin dini haklar ve insan hakları konusunda daha fazla çaba harcaması gerektiğini savunan Zollitsch, "Haklar teminat altına alınmazsa, Türkiye Avrupa'nın bir parçası olamaz" dedi.
Robert Zollitsch, Deutsche Welle tarafından yansıtılan açıklamalarında, Almanya'da yaşayan Türklerin cami kurmalarının doğal hakları olduğunu, bu hakkın Türkiye'de yaşayan Hıristiyanlar için de geçerli olması gerektiğini ifade etti. Zollitsch ayrıca, Almanya'da yapılan camilerin de gereğinden büyük inşa edilmemesi gerektiğini de savundu.
Kaynak:
Bu haber toplam 830 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri