Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Can kaybını artıran en büyük neden

28 Temmuz 2008 / 07:34
Güngören'de meydana gelen peş peşe iki patlamada ölü ve yaralı sayısı sürekli değişirken görgü tanıkları faciayı getiren nedeni de şöyle anlattılar
Güngören'de ikinci tuzak bomba sonucu can kaybının arttığı belirlendi.

Olay yerindeki görgü tanıklarına göre, saat 21.45 sıralarında trafiğe kapalı Menderes Caddesi'nde önce ses bombası patladı. Bu patlama cadde üzerinde bulunan vatandaşların arasında paniğe neden oldu. Görgü tanıklarının ifadelerine göre, ilk patlamada az sayıda vatandaş yaralandı.

İlk patlamada yaralananların yardımına koşan vatandaşların yoğunlaştığı alanda yaklaşık 10 dakika sonra tahribat gücü yüksek ikinci bomba patladı. Bu patlama ile olay yerin can pazarına dönüştü. Sayıları belirlenememesine karşın bir çok kişi olay yerinde yaşamını yitirdi. Bu sırada üçüncü bomba ihbarı yapıldı. Olay yerine müdahale eden güvenlik güçleri ile sağlık ekipleri burada yaralılara ilk müdahalede bulundu. Bir görgü tanığı, olayı şöyle anlattı:

“Akşam saatlerinde ilk patlama sesini duyduk. Bu ses bombası gibi bir şeydi. Kulakları sağır eden bir ses yayıldı. Telefon kulubesinin darmadağın olmuştu. Biz olay yerine doğru yöneldik. Meraklı vatandaşların da olay yerine yönelmesi ile birlikte ne olduğu anlayamadan ikinci bir bomba patladı.

Burada betondan olan çöp kutularına yerleştirilmiş olacağını düşündüğüm bu patlama ile çevredeki binalar evler vitrinler yerle bir oldu. Bir anda elleri bacakları kopan insanları gördük, yerde ölü vatandaşları. Korkunçtu. Tam bir can pazarına dönüştü olay yeri.”Kaynak:
Bu haber toplam 792 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri