Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Başörtülü öğrenci Şehitliğe sokulmadı

21.10.2009 17:34
Çanakkale gezisine katılan öğrenci başörtülü olduğu için otobüsten indirildi.
Çanakkale gezisine şen şakrak katılan Fethiye İHL öğrencisi Büşra Pirci, yolculuğun 15'inci dakikasında başörtülü olarak ziyaret ve konaklama yerlerine giremeyeceği belirtilerek, otobüsten indirildi.

OTOBÜSTEN İNDİRİLDİ
Muğla Fethiye İmam Hatip Lisesi 3. Sınıf öğrencisi Cemile Büşra Pirci, gezi otobüsüne bindikten 15 dakika sonra geziye başörtülü olarak katılamayacağı gerekçesiyle otobüsten indirildi.

Öğrenci Milli Eğitim Müdürlüğü'nün aracıyla indirildiği yerden alınarak okuluna gönderildi.

FOTOĞRAFLAR ÇEKİLDİ
Her şey güzel başlamıştı Büşra için. Babası arabaya bindirmiş Muğla'ya göndermişti. Çanakkale'ye hareket Muğla merkezden yapılacaktı. Öğrenciler sayılmış ve son bilgilendirmenin ardından Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü'nün web sitesi için fotoğraflar çekilmişti.

BAŞÖRTÜSÜYLE KATILAMAZSIN
Yolculuk başlayalı 15 dakika olmuştu ki bir görevli gelerek Büşra Pirci'yi uyarır: 'Oraya gittiğimizde başını açmalısın, sorun çıkabilir'

Büşra Pirci uyarıyı yapan görevlinin kendisine; "Otobüsün içinde böyle kalabilirsin ama gideceğimiz yerlerde ve kaldığımız yerlerde başını açmak zorundasın' dediğini belirtiyor.

Kıyafet için talimat olduğunu söyleyen görevli, Büşra'nın bu şekilde geziye katılamayacağını, isterse otobüsten inebileceği kendisine bildirilir.

OTOBÜSTEN İNDİ
Otobüse bindikten sonra uyarılan Büşra Pirci, 15 dakika sonra Muğla'nın çıkışında otobüsten inmek zorunda kalır. Öğrenciyi Milli Eğitim'den bir araba bırakıldığı yerden alır.

KİMSE UYARMAMIŞ
Büşra Pirci ne gezi öncesi, ne de okulda başörtüsü konusunda bir bilgilendirme yapılmadığını, bilgisi olsa zaten geziye katılmayacağını söyledi.

Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü'ne telefon ve mail yoluyla ulaşarak konu hakkında bilgi istedik. Bir açıklama gönderildiği takdirde haberimizde açıklamaya da yer verilecektir. (Haber 7)


Bu haber toplam 1314 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri