Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

15 kişi gözaltında

29.09.2009 14:40
Çankaya Belediyesi çalışanlarının neması olan 1.6 milyon TL ile ilgili yolsuzluk yapıldığı iddiası üzerine banka çalışanlarının da aralarında bulunduğu 15 kişi gözaltına alındı.
Çankaya Belediyesi'nde çalışanların maaşlarından elde edilen ''promosyon üzerinden yolsuzluk yapıldığı'' iddiasıyla 15 kişi gözaltına alındı. Belediyenin çalışanlarının maaşlarıyla ilgili İçişleri Bakanlığı müfettişlerinin yaptığı incelemenin ardından suç duyurusunda bulunmaları üzerine, Ankara Cumhuriyet Savcısı Şadan Sakınan soruşturma başlattı. Ankara Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri, bu sabaha karşı Çankaya Belediyesinde görev yapan, çalışanların maaşlarının yatırıldığı Vakıfbank görevlilerinin de aralarında bulunduğu 15 kişiyi gözaltına aldı.

ŞUBE MÜDÜRÜ DE GÖZALTINDA
Çankaya Belediyesinde çalışanların maaşlarının neması olan 1.6 milyon TL ile ilgili yolsuzluk yapıldığı ileri sürüldü. Yolsuzluk iddiaları üzerine, Vakıfbank Finans Market Şube Müdürü İrfan A. gözaltına alındı. Banka Müdürü, söz konusu parayı dönemin Belediye Hesap İşler Müdür Vekili Nusret Ö'ye elden götürerek verdiğini öne sürdü. Nusret Ö. ise ifadesinde, böyle bir paranın kendilerine ödenmediğini savundu.

Gözaltına alınanlar arasında, dönemin Belediye Başkan Yardımcısı İsa V, Nuri T. ve Bediye S. de bulunuyor. Söz konusu parayla ilgili hizmet ve mal karşılığı olmayan bazı faturaların kesildiği de tespit edilerek, söz konusu faturaları kesen firma yetkililerinden de gözaltına alınanların bulunduğu kaydedildi.

Bu haber toplam 1270 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri