Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"Bunlar şık şeyler değil"

29.10.2010 22:11
Çankaya Köşkün'deki resepsiyona asker ve CHP lideri katılmadı.. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Erdoğan isim vermeden asker ve CHP'yi eleştiren mesajlar verdi..

 

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Çankaya Köşkü’nde Cumhuriyet’in 87. yıldönümü dolayısıyla verdiği resepsiyon devam ediyor. Resepsiyona CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve komutanlar katılmadı. 

Gül, Köşk'e çıktıktan sonraki bu 4'üncü resepsiyona, eşi Hayrünnisa Gül ile birlikte ilk defa katıldı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eşi Hayrünnisa Gül, konuklarını karşılayacakları salona geldiklerinde, basın mensuplarına birlikte poz verdi ve gelen bütün konuklarla tek tek tokalaştı.

Cumhurbaşkanı Gül, resepsiyon tartışmalarıyla ilgili olarak "Türkiye bütün renkleriyle burada" derken, Başbakan Erdoğan ise "Köşk dışındaki resepsiyonu doğru bulmuyorum, TSK buraya gelmeliydi. Bu gecenin resepsiyon yeri Köşk'tür" dedi.

Bilindiği gibi Genelkurmay, alternatif bir resepsiyon düzenlemişti.. Kılıçdaroğlu ise İstanbul'da Kadıköy Belediyesi'nin kutlamalarına katılmıştı.

Cumhuriyet'in 87. yıldönümü münasebetiyle Çankaya Köşkü'nde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eşinin ev sahipliğinde verilen resepsiyona askerler katılmamısti.

BİR ELEŞTİRİ DE KILIÇDAROĞLU'NA

Başbakan Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun resepsiyona katılmamasına da değinerek "Bunlar şık şeyler değil, Köşk dışındaki resepsiyonu doğru bulmuyorum" açıklamasında bulundu.

Bu haber toplam 1372 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri