Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Canlı bombanın son saniyeleri

06.11.2010 12:34
Taksim’deki saldırı sırasında canlı bombayla karşı karşıya gelen polis memuru Halik Keskinbıçak, olay anını anlattı.

Taksim'i kana bulayan facianın büyümesini önleyen kahraman, dehşet anını anlattı: "Güneş gözlüklü, çantalı kişi şüpheli tavırlarıyla dikkatimi çekti. Yerden su şişesini alır gibi yapıp eğilince belindeki kabloları gördüm. Silahıma sarıldım. Göz göze geldik ve titremeye başladı. Elindeki cola kutusunu yere atıp bombayı patlattı."

Geçtiğimiz Pazar günü Taksim’de polis noktasına düzenlenen saldırıda, 15’i polis, 32 kişi yaralanmıştı. Saldırıda göğsünden ve kolundan yaralanan polis memuru Halil Keskinbıçak, canlı bombayla göz göze geldiği anları Akşam gazetesine anlattı.

Keskinbıçak, şöyle konuştu: “Çevik Kuvvet otobüsünde otururken arkadaşım aradı. Rahat konuşabilmek için otobüsün kapısına yöneldim. Bu sırada, otobüse doğru yaklaşan güneş gözlüklü, çantalı kişi dikkatimi çekti. Hareketlerinden şüphelendim. Telefonla konuşmaya devam ederken, şahsın davranışlarını ve yüz ifadesini izlemeye başladım. Tedirgin davranışları, şüphemi daha da artırdı.

BELİNDEN SARKAN KABLOLARI FARKETTİM

Telefonu kapatıp, üzerine bakmak için yerden su şişesini alır gibi yaparak eğildim. Belinden sarkan kabloları fark ettim. Canlı bomba olduğunu anladım. Hemen silahıma sarıldım ve müdahale etmek için hamle yaptım.

TİTREMEYE BAŞLADI

Göz göze geldik, o anda titremeye başladı. Her şey saniyeden bile kısa sürdü. Silahımı çekeceğimi anlayınca elindeki kola kutusunu yere attı, gözlerini kapattı. Silahımı çekmeme fırsat bırakmadan bombayı patlattı.”


 
Bu haber toplam 1330 defa okunmuştur

Etiket(ler): ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri