Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Canlı bomba birbir anlattı

16 Ekim 2008 / 10:17
İstanbul'da polis merkezlerini hedef alacakken kıskıvrak yakalanan canlı bomba Gönül Erdoğan, örgüte katılışının hikayesini anlattı.
İlk kez bir canlı bomba polise yaşam öyküsünü anlattı. Gönül Erdoğan'ın verdiği bilgiler örgüte nasıl katıldığını da ortaya çıkardı. “Ben lise yıllarında devlet yanlısı vatansever bir kişiydim. Üniversite eğitimi için Almanya'ya abimin yanına gittim. Orada tanıştığım bir erkeğe aşık oldum. Daha sonra o kişinin de etkisiyle örgüte katıldım” diyen Erdoğan'ın gizlendiği hücre evde yapılan aramalarda, PKK'ya ait kamplarda üst düzey örgüt toplantıları sırasında çekilen fotoğrafları da bulundu. Polis yeniden yapılanmaya giden PKK'nın son üst yapılanmasını da böylece ele geçirmiş oldu.

Kadın kolları sorumlusu

Örgüte 1994 yılında katılan Erdoğan'ın Suriye'de bulunan Abdullah Öcalan'ın merkez karargahında 1999 yılına kadar görev aldığı, Öcalan'ın Suriye'den çıkmaya zorlanmasıyla birlikte İran'a geçerek Kandil Dağı'nın İran bölümünde faaliyet gösteren PJAK kamplarında üst düzey kadın kolları sorumlusu olarak çalıştığı belirlendi. Erdoğan'ın Kandil'deki bir toplantıda, “Polis bizim canlı bombalarımızı tespit edip yakalıyor. Polisin kamplarımızda bir ajanı olabilir. Bu nedenle kimseye söylemeden ben kendim canlı bomba olup eylem yapacağım” diyerek kamptan ayrıldığı öğrenildi.
Kaynak:
Bu haber toplam 1074 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri