Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Canlı yayında Gazze'ye SMS yağmuru

21 Ocak 2009 / 03:24
Deniz Feneri, Gazze için seferber oldu, 110 bini aşan SMS'in yanında arabasını bağışlayan vatandaş bile vardı..
Deniz Feneri, yaklaşık bir aydır İsrail zulmüyle ezilen Filistin için canlı yayında yardım topladı.

Büyük ilginin olduğu canlı yayında zaman zaman telefonlar kilitlendi, vatandaşlar SMS için yarıştı.

Saat 01:315 itibariyle vatandaşlarda 110 bini aşkın SMS geldi.

Açık artırmada aralarında Kuran'ı Kerim ve birçok manevi değeri yüksek eşyalara binlerce TL karşılığında sahip olunurken, ismini vermeyen iki vatandaştan biri arabasını diğeri de tam 250 bin TL bağıta bulundu.

Haydarpaşa Limanı'ndan ve Eyüp- Feshane’de devam eden programda konuklar da yardım çağrısı yaptı.

Programa bağlanan İbrahim uğurlu, Filistin'e gitmek üzere yüklenen gemide süren hazırlıkları canlı yayında izleyenlere aktardı.

Programa ayrıca İkbal Gürpınar, Hüsnü Mahalli, Hüseyin Öztürk, Dursun Ali Erzincanlı, Ömer Döngeloğlu, Mustafa Özcan, Gani Rüzgar Şavata ve Gündoğar gibi ünlü konuklar da katıldı.

FİLİSTİN'E YARDIM GEMİSİ GİDİYOR

Saldırıların başladığı günden beri Filistin’i yakından takip eden ve bölgede bir ekip bulunduran Deniz Feneri, Filistin için Deniz Feneri Gazze Acil Yardım Gemisi 1’i yola çıkarıyor.

Gemi, 208 adet prefabrik sağlık kabini ve tıbbi malzeme taşıyor olacak. Gazze Han Yunus Nasır Hastanesi bahçesine kurulacak sağlık kabinlerinin her biri 12 m² kullanım alanına sahip. Gemide bulunan diğer malzemeler ise 14.000 en çok ihtiyaç duyulan kutu ilaç ve 6.000 adet muhtelif tıbbi malzemeden oluşuyor.

Deniz Feneri Programı’nda yüklenecek olan gemi 5 günde Mısır’ın El Ariş Limanı’na ulaşacak. Limanda Deniz Feneri yardım ekibi tarafından karşılanacak gemideki malzemeler Mısır Kızılay’ın desteğiyle Rafah Sınır Kapısı’ndan içeri girecek. Sınırdan geçtikten sonra ise malzemeler Filistin Sağlık Bakanlığı kontrolünde Gazze Han Yunus Nasır Hastanesi’ne ulaştırılacak. Mümkün olursa Deniz Feneri Yardım Ekibi teslimatı kendisi yapıp, tüm sağlık kabinlerini kendi elleriyle kuracak.

Öncelikli olarak Gazze Han Yunus Nasır Hastanesi’nde kullanılacak malzemeler ihtiyaca göre tüm bölgelere sevk edilecek. Gemideki malzemelerin toplam değeri 1 milyon 38 bin Dolar.

Deniz Feneri Gazze Acil Yardım Gemisi 1’i yola çıkarmamızı sağlayan tüm bağışçı ve gönüllülerimize tüm Filistinliler adına teşekkür ediyor, desteklerinin devamını bekliyoruz.


Kaynak:
Bu haber toplam 954 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri