Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Canlı yayında konuşan Profesör’e bomba yağdı

06 Ocak 2009 / 17:46
Filistin’in Gazze Şeridi’nde başlattığı katliam kampanyasını sürdüren İsrail, El Aksa Üniversitesi Profesörü Haydar Eid El Cezire televizyonuna telefonla konuşurken, bir anda büyük bir patlama oldu.
CANLI YAYINDA BOMBA YAĞIYOR

Katliamın başladığı 27 Aralık 2008’den bu yana Gazze’de 24 saat canlı yayın yapan dünyadaki tek yayın kuruluşu olan El Cezire, muhabirleri aracılığıyla Gazze’deki dehşeti tüm dünyaya duyuruyor. Önceki gün canlı yayında gece karanlığında Gazze üzerine bomba yağdıran İsrail, Gazze’deki El Aksa Üniversitesi Profesörü’nün evini ya da yakındaki bir yeri vurdu.

TELEFONLA KONUŞURKEN BOMBA YAĞDI

El Cezire spikeri Sami Zeydan’a canlı yayında telefonla Gazze’deki dehşeti anlatan Profesör Haydar Eid, bir anda patlayan bombayla konuşmasını yarıda kesmek zorunda kaldı. El Cezire spikeri Zeydan’ın “Eviniz mi vuruldu” sorusuna, “Bilmiyorum, bilmiyorum. Büyük bir patlama oldu. Kapatmak zorundayım ” dedi.

SEKİZ GÜNDÜR ELEKTRİK VE SU YOK

Bunun üzerine El Cezire spikeri Zeydan “Tamam. Lütfen, ailenizin ne durumda daha önemli” diyerek yayını kesti.

Profesör Eid, yayın kesilmeden önce, 8 günden beri elektrik ve sudan yoksun olduklarını belirterek, dünyaya bu insanlık dışı drama son vermesi çağrısı yaptı.Mehmet Nedim Aslan – habervaktim.com
Bu haber toplam 1138 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri