Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çarşafın Mimarı açıkladı.

07 Aralık 2008 / 17:49
'Çarşaf açılımı'nın mimarı CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin'in ağzındaki baklayı bir partilinin sorusu çıkardı...
CHP Grup Başkan Vekili Kemal Kılıçdaroğlu ve İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin'in çarşaf açılımını savunması, CHP'lilerin sert tepkisine neden oldu.

Çarşaf açılımı CHP'nin başını ağrıtmaya devam ediyor. Aydın'ın Kuşadası ilçesinde düzenlenen "Yolsuzluk ve Siyaset" konulu konferansta CHP Grup Başkan Vekili Kemal Kılıçdaroğlu ve İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin'in çarşaf açılımını savunması, partililerin tepkisine sebep oldu.

Bir partilinin, "CHP'liler bunu hazmedemiyor." sözü salondan alkışlarla desteklendi. Bazı partililer salonu terketmek isteyince Kılıçdaroğlu, soruları cevaplayamadan konferansı bitirmek zorunda kaldı.

CHP Grup Başkan Vekili Kılıçdaroğlu, partisinin Kuşadası ilçe örgütünün düzenlediği konferansta, AK Parti ve Deniz Feneri Derneği konularında görüşlerini açıkladı.

Kılıçdaroğlu, türban açılımıyla ilgili yöneltilen yazılı bir soruyu ise İstanbul İl Başkanı Tekin'in cevaplamasını istedi. Bunun üzerine Tekin, "Yüzde 20'de kalsak daha mı iyiydi?" deyince emekli Türkçe öğretmeni olduğu öğrenilen Ahmet Kılıç ayağa kalkarak, "CHP'liler bunu hazmedemiyor.

Yeni bir coşku ve atılımla halkın içine girerek çalışacaktık. Bir taraftan özeleştiri diyoruz. CHP'nin yöneticileri önce kendi özeleştirilerini yapsın. Halkın içine böyle girilmez." deyince alkışlandı. Bazı partililerin de salondan ayrılmak için ayağa kalkması üzerine Kılıçdaroğlu, "Biz sizin görüşlerinize, eleştirilerinize saygı gösteriyoruz." diyerek konferansı bitirdi.

Ardından CHP İstanbul İl Kadın Kolları yöneticileri de partililerle sözlü tartışmaya girdi. Tartışma, araya girenlerin ikazlarıyla sona erdi. Kılıçdaroğlu, konferans sonrasında basın mensuplarının, çarşaf açılımına tepkileri nasıl değerlendirdiği yönündeki sorusuna "Bunlar normal ve olağan şeyler. Vatandaşın eleştiri hakkına saygı duyuyoruz." şeklinde cevap verdi.
Kaynak:
Bu haber toplam 978 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri