Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çarşamba günü gölgede 35 derece

16 Haziran 2008 / 19:10
Afrika'dan gelecek hava dalgası sıcaklığı 6 derece yükseltecek ve sıcaklık Marmara, İç Anadolu ve Batı Karadeniz’de gölgede 35 dereceye yaklaşacak. Güneydoğu'da dereceler..
Türkiye bu haftayı çok daha sıcak geçirecek. Libya’dan uzanarak Yunanistan üzerinden gelecek sıcak hava dalgası, sıcaklığı mevsim normallerinin 5-6 derece üzerine çıkaracak. İstanbul’un haziran ayı en yüksek sıcaklık ortalaması 26.2 derece ama bu hafta 33 dereceye kadar yükselecek.

Çarşamba ve perşembe günlerinin bu haftanın en sıcak iki günü olması bekleniyor. Yarın sıcaklık biraz daha artacak, çarşamba günü ise Marmara, İç Anadolu ve Batı karadeniz’de gölgede 35 dereceye yaklaşacak.

Aynı günlerde bu bölgelerde rüzgarlar da zayıf olacağı için serinlemek güçleşecek. Ancak İstanbul’da perşembe gününden itibaren poyraz daha sert eserek İstanbullura akşamları serinlik verecek.

Çarşamba günü Ege ve Akdeniz’de de sıcaklık 35 dereceyi geçecek. Perşembe günü Güneydoğu Anadolu’da da sıcaklıklar 40 dereceye yakın olacak.

Hafta genelinde bazı kentlerde görülecek yaz yağmurları haricinde ülke genelinde önemli bir yağış beklenmiyor. Yarından sonra Akdeniz’de daha kuru ama çok sıcak bir hava olacağı için orman yangınlarına karşı dikkatli olunması gerekiyor.

ntv
Kaynak:
Bu haber toplam 950 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri