Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çarşamba kar gelecek

21 Aralık 2008 / 08:26
Kış yüzünü göstermeye başladı... Yarından itibare sıcaklıklar hissedilir derecede düşecek. Kar kapımızda... Çarşamba geliyor...
İstanbul'da hava sıcaklığının azalmaya devam ederek mevsim normallerinin altına ineceği ve çarşamba günü kente yılın ilk karının düşmesinin beklendiği bildirildi.

İstanbul Meteoroloji Bölge Müdürü Mustafa Yıldırım, kentte mevsim normallerinin üstünde seyreden hava sıcaklığının, dün sağanak yağışla birlikte düşmeye başladığını söyledi.

Yağışlı havanın yarın ve ertesi gün de devam etmesinin beklendiğini ifade eden Yıldırım, hava sıcaklığının önümüzdeki hafta düşmeye devam ederek mevsim normallerinin altına ineceğini kaydetti.

Yıldırım, bugün hava sıcaklığının maksimum 11 derece olduğunu belirterek, “Yarın hava sağanak yağışlı 10, pazartesi sağanak yağışlı 8, salı sağanak yağışlı 6 ve çarşamba karla karışık yağmurlu, yüksek yerlerde kar yağışlı 5 derece olarak bekleniyor” diye konuştu.

Yurdun, Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı havanın etkisinde bulunduğunu dile getiren Yıldırım, Türkiye'nin bu yağışlı havaya ilave olarak pazartesi akşam saatlerinden itibaren Balkanlar üzerinden gelecek soğuk havanın etkisi altına gireceğini vurguladı.

Yıldırım, özellikle pazartesi akşam saatlerinde rüzgarın yıldız ve poyrazdan kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde eseceğinin tahmin edildiğini bildirdi.

Mustafa Yıldırım, etkili yağış sonucu son 24 saatte metre kareye Eminönü'nde 30, Göztepe'de 29, Kartal'da 23, Sarıyer'de 26, Kumköy'de (Kilyos) 21, Florya'da 17, Şile'de 15 ve Samandıra'da 18 kilogram yağış düştüğünü kaydetti.
Kaynak:
Bu haber toplam 1170 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri