Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Amiralin eşi ve kızını izlemişler

12.11.2010 08:52
Savcı Seçen Deniz Kuvvetleri Komutanı Yiğit'in kızı ve damadını ifadeye çağırdı

Deniz Kuvvetleri içerisinde yapılanan casus ve şantaj çetesi soruşturmasını yürüten Savcı Fikret Seçen, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Eşref Uğur Yiğit’in kızı ve damadını ifadeye çağırdı

Savaş Akın'ın haberi

Haziran ayında düzenelen fuhuş operasyonunda evinde birçok gizli belge ele geçirilen çetenin kilit ismi emekli Albay İbrahim Sezer’in evine yapılan son baskında da önemli dökümanlara ulaşılmıştı. Albay Sezer tutuklanırken operasyonda ele geçirilen belgeler polis tarafından incelemeye alınmıştı. Sezer’in Sarıyer’deki evinde ele geçirilen bir flash bellek içerisinde bulunan kayıt ve fotoğraflar çetenin karanlık yüzünü ortaya çıkardı. Flash bellek içerisinde Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Eşref Uğur Yiğit’in kızı Sibel Kuli ve damadı Ali İhsan Kuli’ye ait özel görüşmelerin kaydı da çıktı. Çetenin Kuli çiftinin MSN ve mail kayıtlarını uydudan takip ettiği ve tüm yazışmaların kayıt altına alındığı belirlendi. Bu kayıtlar içerisinde Kuli çiftinin tatilde çekilmiş fotoğrafları ile aile ortamında çekilmiş fotoğrafları da bulundu.

Amiralin eşi ve kızını izlemişler


Aynı flash bellek içerisinde Deniz Kuvvetleri’nde görevli Tümamiral Fikret Güneş’in kızı Damla ve eşi Manolya Güneş’in de MSN ve mail kayıtlarının bulunduğu ortaya çıktı.

Bugün adliyeye gelecekler


Soruşturmayı yürüten Özel Yetkili Savcı Fikret Seçen casus çetesinin bu kayıtkları şantaj amaçlı kullanmış olabileceğini düşünürek Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Eşref Uğur Yiğit’in kızı Sibel Kuli ve damadı Ali İhsan Kuli’yi mağdur sıfatıyla ifade vermek üzere Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’ne çağırdı. Bugün adliyeye gelmesi beklenen Kuli çiftine elde edilen belgeleri göstereceği öğrenilen Savcı Seçen, çiftin çeteden şikayetçi olup olmadıklarını da soracağı öğrenildi.

VATAN

Bu haber toplam 3694 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri