Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çatlı'nın kardeşi oyunun rengini açıkladı

25.07.2010 00:11
Susurluk kazasında ölen Abdullah Çatlı'nın kardeşi Zeki Çatlı, referandumda vereceği oyun rengini belli etti

 

Susurluk kazasında hayatını kaybeden Abdullah Çatlı'nın kardeşi ve Büyük Birlik Partisi MKYK üyesi Zeki Çatlı, Anayasa değişikliği paketine 12 Eylül tarihinde 'evet' yönünde oy kullanarak cuntacılardan rövanşı alacaklarını söyledi.

Çatlı, "Bizim gibi 12 Eylül döneminde gadre uğramış ailelerin bu cuntacılardan hesap sormak hakkıdır. Bu hakkı da kim veriyorsa ona da teşekkür ederiz. Bundan dolayı oyumuz 'evet' olacak." ifadelerini kullandı.

12 EYLÜL'ÜN RÖVANŞINI ALACAĞIZ

Zeki Çatlı Anayasa değişliği referandumuyla ilgili Cihan Muhabiri'ne açıklamalarda bulundu. Çatlı, referandum tarihinin 12 Eylül olmasının çok manidar olduğunu belirterek, "12 Eylül bizi çok etkileyen bir tarih oldu. 30 yıl sonra sanki insanlar rövanşı alacalar gibi hissediyorlar. Bunları yaşayanlar hissediyordur. Bu yüzden oyumuz 'evet' olacaktır. Bu şekilde arkadaşlarımıza olayı anlamayan, bilememiş veya yanlış algılamış arkadaşlarımıza, bunu telkin edeceğiz. Gerekli yerlerde gerek şahsi, gerek parti programlarında bahsedeceğiz." dedi.

BARDAĞIN DOLU TARAFINA BAKIN

Referandumun bir AK Parti oylaması olmadığını ifade eden Çatlı şunları söyledi: "Anayasa değişiklik paketinin içindeki doluluk oranına bakmak lazım. Paketin içerisinde eksikliklerde olsa demokrasinden yanayız, daha çok demokrasiden yanayız. Bu yüzden paketi olumlu görüyoruz. Elbette eksiklikleri var ama herkes bardağın dolu tarafına baksın. Paketle birlikte bir kanun bile değişse insanların lehine o bile bir avantajdır. Çalışmalarımız 'Evet'e yönelik olacaktır."

CUNTACILARA HESAP SORMAK ÖZLEMİMİZDİR

12 Eylül döneminde birçok işkenceye maruz kaldığını dile getiren Çatlı, "O dönemde birçok işkence yöntemini tatmak acıda olsa bize nasip oldu. Elektrik şoklamasından, üzerimizde sigara söndürmeye kadar çok türlü işkence gördük. Avucumun içinde sigara söndürdüler hala izini taşıyorum. Cuntacılardan hukuki çerçevede hesap sormak bizim özlemimizdir. Bizim gibi 12 Eylül döneminde gadre uğramış ailelerin bu cuntacılardan hesap sormak hakkıdır. Bu hakkı da kim veriyorsa ona da teşekkür ederiz. Bundan dolayı oyumuz 'evet' olacak. Çünkü bizim canımız yandı. Kan verdik can verdik. Anamız, babamız sorgudan geçti. Bunları yaşamayan bilmez." dediu

Bu haber toplam 1264 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri