Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çeber'e neler yaptılar?

17 Ekim 2008 / 10:30
Cezaevinde işkenceden ölen Engin Çeber'in röntgen filmleri söze gerek bırakmıyor..
TTB Başkanı Prof. Gürsoy, cezaevinde işkence sonucu hayatını kaybeden Engin Çeber'in röntgen filmlerini gazetecilere gösterdi. İşkencede Çeber'in kafasına iz bırakmayan darbeler vurulmuş ve sırttan gelen darbeler akciğerlerde kanamaya sebep olmuş.

Türk Tabipler Birliği (TTB) Başkanı Prof. Dr. Gençay Gürsoy ve Türk Radyoloji Derneği Başkanı Doç. Dr. Muzaffer Başak, Engin Çeber'in Metris Cezaevi'nde işkence sonucu ölümüyle ilgili bir basın toplantısı düzenledi.

DOÇ. BAŞAK: BEYİNDE PEK ÇOK KANAMA GÖRÜLÜYOR
Türk Radyoloji Derneği Başkanı Doç. Dr. Muzaffer Başak da, Çeber'in kafatası ve göğüs röntgen filmlerini göstererek oluşan travmaları yorumladı.

7 Ekim 2008 tarihli kafatası röntgeninde, beynin iç ve dış zarında ölümle sonuçlanan pek çok kanamanın meydana geldiğinin görüldüğünü anlatan Başak, ayrıca her iki akciğerde de yine sırttan gelen darbelere paralel kanamalar olduğunu bildirdi.

Başak, “Beyinde olabilecek bütün kanama modellerini içeren ve paralel olarak da akciğer kanamasının eşlik ettiği bir durum söz konusu” diye konuştu.Kaynak:
Bu haber toplam 858 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri