Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Celal Keleş tekvandoda 3.

19 Mayıs 2008 / 12:22
Celal Keleş tekvandoda dünya üçüncüsü.

İzmir'de yapılan Teakvando Gençler turnuvasında Dünya 3.lüğü alarak Konya'ya dönen Selçuklu Belediyespor Kulübü sporcusu Celal Keleş, Selçuklu Belediye Meclisinde coşkuyla karşılandı.

Daha önce Alanya ve Antalya'da yapılan turnuvalarda 78 kiloda Türkiye şampiyonu olarak derecesini koruyan Selçuklu Belediyespor Kulübü sporcusu Celal Keleş, son olarak İzmir'de yapılan Dünya şampiyonasında Dünya 3.olarak gençler kategorisinde Türk tarihinde yeni bir sayfa açtı. Selçuklu Belediyespor Kulübü tarafından şehrin kampus girişinde geniş bir kortejle karşılanan Celal Keleş, çeyrek finalde Koreli rakibi ile yaptığı müsabakada sağ elinin kırılması nedeniyle müsabakaya devam edemedi. İki yılda bir yapılan Teakvando turnuvasında ülkemizi başarıyla temsil eden ve Konya'da spor camiasının göğsünü kabartan Celal Keleş, beraberinde ilimize dönen Teakvando Federasyonu Genel Koordinatörü Ramazan Erçin, antrenörü ve klüp yönetimiyle birlikte ayağının tozuyla Selçuklu Belediye Meclisine geldi. Burada büyük bir coşkuyla karşılandı.

Celal Keleş'in Türk tarihinde ilk defa gençlerde büyük başarı elde ettiğini ifade eden Teakvando Federasyonu Genel Koordinatörü Ramazan Erçin, 7-11 Mayıs 2008 tarihlerinde İzmir'de yapılan Dünya şampiyonasına 88 ülkeden 896 sporcunun katıldığını ve 2000'e yakın spor adamının bulunduğu şampiyonada Türkiye'nin 1 altın, 1 gümüş ve 4 bronz madalya ile bayanlarda Dünya 2.liği, erkeklerde Dünya 3.lüğü alarak Türk tarihinde bir ilkin başarıldığını kaydetti. Elinin sakatlanması nedeniyle Celal Keleş'in müsabakaya daha fazla devam edemediğini vurgulayan Erçin, atasporu olması nedeniyle Kore'nin birinciliği yıllardır hiçbir ülkeye kaptırmadığını söyledi. Celal Keleş'in Belçika'da yapılan Uluslararası şampiyonda yine kendi kilosunda 1.liği bulunuyor.

Kaynak:
Bu haber toplam 3276 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri