Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Profesörden provokasyonlara destek

24.05.2010 20:32
"Beni askerler adam etti" diyen Celal Şengör, şehit cenazelerinde yapılan provokasyonlara, hükümet mensuplarına yönelik saldırılara açık açık destek verdi.
Celal Şengör, insani hak aramayla, şehit cenazelerindeki istismarı birbirine karıştırdı. Sorunları ve eksiklikleri eleştirmek yerine provokatörlere açık açık destek verdi.

Bir askerle telefonla konuştuğunda ayağa kalkarak önünü iliklediği söyleyen Prof. Celal Şengör'ün bu açıklamaları şok edecek cinsten...

Cumhuriyet'teki yazısında "Beni askerler adam etti" diyen Celal Şengör, şehit cenazelerinde yapılan provokasyonlara, hükümet mensuplarına yönelik saldırılara açık açık destek verdi.

Şengör provokatörleri böyle teşvik etti:

"Türk milleti kendi emniyeti ve rahatı için, her şeyinden fedakarlık etmeye hazır olan askerine yapılan haksız incitmeleri sineye çekebilecek bir millet değildir. Pek çok kötü özelliğimiz olabilir, ama alçak ve nankör bir millet olduğumuzu sanmıyorum. Şehit cenazelerinde öyle olmadığımızı tekrar tekrar görüyorum. Haksızlıklar karşısında gık demeden oturursak, tarih hakkımızda ne karar verir ve sonumuz ne olur iyi düşünelim.

Hiç kimse, hiçbir güç, bizleri bu kadar rezil bir duruma düşürecek kadar korkutmuş olamaz, korkutamaz."
Bu haber toplam 1192 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri