Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Celalettin Cerrah Yaşlıları Uyardı.

16 Haziran 2008 / 13:12
İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah yaşlıları Uyardı
Gayrimenkul zengini kimsesiz yaşlıları hedef seçen ve zorla senet imzalatarak mallarına el koyan, direnenleri ise öldürdüğü öne sürülen şebekenin 19 üyesi İstanbul Adliyesi’ne sevkedildi.

Gözaltına alınanlar arasında Beykoz, Şişli ve Ümraniye Tapu Müdürlüğü’nde çalışan görevliler bulunduğu belirtiliyor. İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah yaşlı, kimsesiz ve gayri müslimlerin mallarını tehditle el koydukları öne sürülen şebeke hakkında son bilgileri verdi. Zanlıların 13 kişinin mallarına el koyduğunu, 3 kişinin de ölümüne sebep oldukları açıkladı. Cerrah tapuda kayıtlı malı olan yaşlı kişilerin ve banka kasalarında mal varlığı olanların avukatları veya yakınları kanalıyla durumlarnı kontrol etmelerini istedi.

Asayiş Şube Müdürlüğünde basın açıklaması yapan İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah 10 ilçede gerçekleştirilen operasyonlarda 4’ü kamu görevlisi 27 şüpheli kişiyi gözaltına aldıklarını, bu kişilerin 19’unun adliyeye sevk edildiğini açıkladı.

Cerrah, zanlıların yaşlı kişilerin mallarına el koymak, adam kaçırmak ve cinayete sebep olmaktan doyarı adliyeye gönderildiğini belirtti., Cerrah şunları söyledi: “Toplam 13 olay tespit edildi. Ancak tapudaki kayıtlar ve diğer bankalardaki işlemler araştırılmaya devam ediliyor bunun sonuncunda daha fazlalaşacağını tahmin ediyoruz. Sonuç olarak yaşlı vatandaşlarımızın yakınları tapudaki mal varlıkları mutlaka kontrol etmeleri gerekir. Çünkü genel olarak bizler eğer malımız varsa satıştan satışa veya veraset yoluyla intikal edecekse veraset yoluyla kontrol ederiz.

Ancak malı olanlar yaşlı kişilerin yakınlarının gidip tapudan durumlarını kontrol etmelerini, araştırmalarını öneriyoruz. Ayrıca banka kasalarında mal varlığı olanlar, avukatları kanalıyla, yakınları kanalıyla da bunları kontrol ederlerse benzer olaylarla karşılaşabileceğimizi tahmin ediyorum.”

Cerrah olayla bağlantılı olarak 3 kişinin öldüğünü tespit ettiklerini belirterek “Savcılıkla çalışmalarımız devam ediyor. Sayının artabileceğini düşünüyoruz. Bir kısmının cesedini bulduk. Daha sonraki müracaatlar arttırabilir mi mağdurları onu takip edeceğiz. Araştırmamız sürüyor. Gözaltı süresi eğer İngiltere’deki gibi 42 gün olmuş olsaydı herhalde daha geniş bir araştırma ve şüphelileri de adliyeye göndermeden önce daha uzun çalışmla olabilirdi”
Kaynak:
Bu haber toplam 1210 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri