Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çelik Çiçek'ten Davacı Oldu

01.05.2010 08:06
Eski Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, mahkeme tarafından kabul edilen 'İrtica ile Mücadele Eylem Planı' ile ilgili olarak davacı oldu.

 

Kaos planıyla ilgili iddianame mahkeme tarafından kabul edilirken, dün eski Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik de davacı oldu.

 

Çelik'in avukatı Mehmet Fuat Aksoy, İstanbul'daki mahkemeye iletilmek üzere, Ankara Nöbetçi 12. Ağır Ceza Mahkemesi'ne müdahillik taleplerini içeren dilekçeyi verdi. Dilekçede, 'İrtica ile Mücadele Eylem Planı' adlı belgede geçen, ''Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okulların öğrencilerine ait ibadet görüntü ve haberlerinin medyada yoğun biçimde yer alması sağlanarak, Milli Eğitim bakanı kamuoyu nezdinde yıpratılacaktır." cümlesine dikkat çekildi. Çelik'in, AK Parti'den ayrı olarak suçtan doğrudan zarar gördüğü vurgulandı.  

Avukatına ceza davası açılması için talimat verdiğini anlatan Hüseyin Çelik, Zaman'a yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Demokrasiye müdahale eylem planı gündeme çıktığından beri orada topyekün camia olarak AK Parti hedef konumunda. Ama kabine üyesi olarak ismen cismen orada mağdurlardan biri olarak görülüyorum. Planda aynen 'kamuoyu nezdinde yıpratılacak' şeklinde geçiyor bu ifade. Ben bu yaş mı kuru mu şeklindeki imza tartışmalarının bitmesini bekliyordum. Bu bitti. İddianame de kabul edildi. Böylece bir hakkım doğdu. Parti zaten kurumsal olarak dava açtı. Orada özellikle hedef yapılan birisi olarak ben de hukuk nezdinde hakkımı arayacağım. Birisini yıpratmaya çalışmak, 'hiçbir şey yokken olumsuz, icraatlar yokken asparagas haberler ve senaryolarla bu insanlara yönelik kirli oyun içindesin' demektir. Bu bir tazminat değil ceza davası olacak. Kimin haklı, eğri, doğru olacağına yargı karar verecek. Ben şimdiden kimseyi yargılamıyorum."

Bu haber toplam 922 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri