Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çelik:AKP yüzde 77 alır

30 Haziran 2008 / 13:01
Faruk Çelik, iddialı konuştu: Bu muhalefetle AK Parti yüzde 77 de alır.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik Çelik, muhalefetin Türkiye gerçeğinden habersiz olduğunu ifade ederek, 'Bu anlayış devam ederse AK Parti değil yüzde 47, yüzde 77 oy bile alır' dedi.

Partisinin Nilüfer İlçe Başkanlığı'nca düzenlenen teşkilat toplantısında konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik, muhalefetin ülke gündeminden kopuk olduğunu ifade derek, " 'İktidar olamıyoruz, alternatif olamıyoruz' diyorlar. Ne iktidar olabilirsiniz ne alternatif olabilirsiniz. Siz çünkü gazete kupürü muhalefet ve siyaset anlayışının yolunu seçmişsiniz gidiyorsunuz. Eğilin bakalım Türkiye'de, dünyada ne oluyor ne bitiyor. Bu sorunlara karşı çözümler neler? Ne gibi çözümler üretebiliriz.

Çözüm ürettiğin zaman zaten bu millet senin arkandan koşa koşa gelir. Alternatif ortaya koyduğun zaman bu millet seni terk etmez ki yakalar seni bulur. Ama bunlar hiçbirisinin gündeminde yok. Ondan sonra diyorlar ki; 'AK Parti niye yüzde 47 alıyor?' Ya 77'de alır kardeşim. Siz böyle giderseniz 87'de alır. Çünkü siz dünyadan kopmuşsunuz, Türkiye gerçeklerinden de kopmuşsunuz."
Bu haber toplam 714 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri