Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cem Ermenistan'da kaldı, selde yakalandı

19.09.2009 14:22
Cemil Baran, Cem Garipoğlu'nun teslim olmadığını, İstanbul'daki sel felaketi sırasında yakalandığını öne sürdü. Baran, Hayyam Garipoğlu'nun fabrikasında bir kişinin öldürüldüğünü ve olayın intihar gibi gösterildiğini de iddia etti.
Gazeteci Cem Baran, Taksim Meydanı'nda düzenlediği basın toplantısında Münevver Karabulut cinayeti ve Hayyam Garipoğlu hakkında yeni iddialar ortaya attı. Süreyya Karabulut'un bir süre önce Hayyam Garipoğlu hakkında bir iddia ortaya atacağını söylediğini anlatan Baran, "Bunun üzerine Hayyam Garipoğlu beni yanına çağırdı. "Cemil ağabey nedir bu Süreyya Karabulut'un açıklayacağı iddia" diye bana sordu. Bende Süreyya'dan fabrikada bir cinayet olayı olduğunu duymuştum. Hayyam'a "sizin fabrikanızda bir cinayet olayı olmuş, bunu açıklayacak" dedim. Hayyam'ın oğlu "baba geçenlerde bıçakların arasına düşüp ölen adamı söylüyorlar" dedi. Hayyam çıksın, bu cinayet olayını açıklasın veya emniyet mensupları bu olayı araştırsınlar" dedi.

Gözaltında bulunduğu sırada Cem Garipoğlu'nun yakalandığını duyduğunu öne süren Baran, serbest bırakıldıktan hemen sonra Süreyya Karabulut'a bunu söylediğini kaydetti. Süreyya Karabulut'un Cem Garipoğlu'nun teslim olmasının ardından "ben 3 gün önceden biliyordum" dediğini hatırlatan Baran, "Böyle demesi benim sayemde oldu. Ona ben söylemiştim" dedi.

Baran, Cem Garipoğlu'nun teslim olmadığını iddia ederek, "İstanbul'daki sel baskını sırasında yakalandı. Sel baskını sırasında bir senaryo geliştirildi ve şuanda o senaryo oynanıyor. Bu çocuk Ermenistan'da, Ermeni kimliği ile 7 ay boyunca kaldı ve Ermenistan'dan Urfa üzerinden İstanbul'a getirildi. Ben yalan söylemiyorum. Eğer çıkıp bunun açıklamasını yapmazlarsa ayın 30'unda ben yapacağım" şeklinde konuştu.

Basın açıklamasını izleyen vatandaşlar ise Cem Baran'ın şov yaptığını iddia ederek, tepki gösterdi. Bazı vatandaşlar Baran'a, "Burada şov yapma, her şeyi açıkça söyle. Bir şeyler bildiğini iddia ediyorsun. Her şeyi parça parça söyleme. Her şeyi açıkla kamuoyu aydınlansın" dedi.
Bu haber toplam 1500 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri