Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

"Cem testereyi cinayetten önce almış"

14.10.2009 13:31
Karabulut ailesinin avukatı Epözdemir Teke Tek programında Cem Garipoğlu'nun suç aleti testereyi cinayetten önce eve getirdiğini söyledi
HaberTürk TV'de yayınlanan Teke Tek Programı'na Münevver Karabulut Ailesi'nin Av. Rezan Epözdemir konuk oldu. Fatih Altaylı'nın sorularını yanıtlayan Av. Epözdemir, Münevver Karabulut cinayetiyle ilgili tüm sır perdelerini anlattı.

Programda Cem Garipoğlu'nun Münevver Karabulut'u öldürdükten sonra Bahçeşehir'deki evinden tekerlekli bir bavul ve gitar kutusuyla çıkarken, cinayetten 3 saat önce elinde içinde testere olduğu iddia edilen beyaz bir poşetle eve girerken ve Bahçeşehir'deki bir alışveriş merkezinden testereyi alırkenki kamera kayıtları görüntüleri de yayınlandı.

"TASARLAYARAK ÖLDÜRMÜŞ"

Epözdemir, görüntülerin Cem Garipoğlu'nun Savcılık'ta verdiği ifadelerle bağdaşmadığını belirterek, "Görüntülerde testerenin cinayetten önce şüpheli tarafından alındığını ve daha sonra Karabulut'u okuldan almaya gittiğini açıkça ortaya koyuyor. Aynı zamanda nalburun beyanları ve deliller testerenin önceden alınarak eve getirildiğini ve cinayetin vahşice ve tasarlanarak işlendiğini gösteriyor" dedi.

MÜNEVVER KAFASI KESİLDİĞİNDE CANLIYDI

Cem Garipoğlu'nun, "Sinirlendim, bıçakladım ve Münevver'i öldürdüm. Sonra kafasını kestim" ifadesiyle ilgili olarak da Epözdemir, şu değerlendirmede bulundu: "Adli Tıp raporuna göre, Münevver'in kafası canlıyken kesildi. Kanlı testerenin üzerindeki kan izlerinin DNA'sı incelendiğinde, biri şüpheliye biri de nalburda çalışan iki kişiden birine ait. Testerenin üzerinde Cem Garipoğlu'nun parmak izi var. Testere de dolapta bulundu. Bıçak ise hala ortada yok."

ARKA BAHÇEDE KAMERA KAYDI YOK

Cem Garipoğlu'nun evinin arka bahçesindeki kamera kayıtlarının olmadığını vurgulayan Av. Epözdemir, "Evin arkasındaki kamera kırık. Evin arkasındaki kamera kayıtları olmadığı için ne olduğunu bilmiyoruz. Konteynıra ceset atıldıktan sonra olay başlıyor. İçeride olduğu iddia edilen kişi varsa, arka kapıdan terk etmiş olabilir" şeklinde konuştu.

19 ŞUBAT'TAN SONRA GÜNLÜK BOŞ

Av. Epözdemir, "Seni sevgimle boğacağım. Işıkları kapatacağım. Beraber yemek yiyeceğiz" gibi MSN konuşmalarının olduğunu ancak, MSN'de "benim seri katilim" sözlerine rastlanmadığını belirtti. Cem Garipoğlu'nun kendisine "Reis" denmesini istediğini iddia eden Av. Epözdemir, Garipoğlu'nun 19 Şubat'tan sonra günlüğünde Münevver'i hiç yazmadığını söyledi. Cem'in valizi taşıdığı taksiye tek başına bindiğini ve yolda giderken çok rahat olduğunu söylediğini belirten Epözdemir, zanlının takside şoföre, Rusya'ya gideceğini söylediğini ifade etti.

FAKİR KIZ ZENGİN GENÇ AŞKI YOK

Av. Epözdemir, Münevver ve Cem ilişkisinin fakir kız ve zengin genci aşkı olmadığını belirterek, Münevver'in ailesinin Nişantaşı'nda oturduğunu ve kendisinin, kardeşinin kolej mezunu olduğunu söyledi. Münevver'in dayısı ve amcalarının da çok iyi durumda olduğunu söyleyen Av. Epözdemir, babanın da çok iyi bir kuruluşta çalıştığını belirtti. Epözdemir ayrıca ilişkileri boyunca Cem'in Münevver'e sadece çanta aldığını söyledi. Av. Epözdemir, babanın ilişkiden haberi olmadığını ve ilişkiyi sadece annenin bildiğini de vurguladı.

CEM ADLİ TIP'A GİDECEK

Cem Garipoğlu'nun kemik tespiti için bugün (çarşamba) Adli Tıp Kurumu'na gideceğini söyleyen Av. Epözdemir, "Cinayette Cem Garipoğlu suç delillerini yok etmeye çalıştı. Cinnet geçiren bir kişi bu kadar organize hareket edemez. Psikopot bir ruh hali gibi ama kesinlikte çok sağlıklı biri. Olay günü giydiği kıyafetle gelip teslim ediliyor. 197 gün boyunca aynı kıyafeti giymeyi düşünmek, büyük bir profesyonellik. Başka bir kıyafetle karşımıza çıksa, o giysilerin nereden aldığı konusunda soruşturma açılır ve cinayetin boyutu farklılaşabilirdi. İfadeler konusunda Cem ezberletilmiş. Ama ifadeler iyi çalışılmamış. Anlatılanlar çok mantıklı değil" ifadelerini kullandı.
Bu haber toplam 5676 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri