Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CEM GARİPOĞLU YAKALANDI

17.09.2009 02:35
Münevver Karabulut'un katil zanlısı Cem Garipoğlu İstanbul Bahçelievler'de yakalandı Emniyete teslim edildi.
Münevver Karabulut'un katil zanlısı Cem Garipoğlu'nun yakalandığı ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne teslim edildiği bildirildi.

7 aydır aranan Münevver Karabulut'un katil zanlısı avukatları tarafından İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne teslim edildi. Cem Garipoğlu'nun yurtdışından değil İstanbul'da bir noktadan Emniyete getirildiği alınan bilgiler arasında.

Şu anda Emniyet Müdürlüğü'ne gidip gitmeyeceği sorulan Münevver Karabulut'un babası Süreyya Karabulut: " Ben ne söylediysem çıktı. 7 aydır bekliyorduk. Türk adaletine güveniyorum. Yalnız kimler yataklık yaptı ise saklanmasında yardımı olanların ortaya çıkması lazım. Basın yaralı babanın yanında oldu bu yaralı babaya merhem oldu. Doğru yazan oldu yanlış yazan oldu çok zorlu bir dönemden geçtim. Şu soru işareti var bu işi kılıfına mı uydurdular teslim mi oldu yakalandı mı tam anlamış değilim." dedi.

İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın konu hakkında yaptığı açıklama da Cem Garipoğlunu ailesinin teslim ettiğini söyledi ...

Çapkın aile Cem'i teslim etmeye mecbur kaldı diye konuştu. Çapkın "gelen her ihbarı değerlendirdik. Sanki kendi çocuğumuzun katil zanlısını arıyor gibi bu olaya müdahale ettik. "


Vali Güler: 6.5 ay önce işlenen cinayetin hemen ardından 4 sata içinde konuyla ilgili bütün önlemleri almıştık ama zanlıya ulaşamadık. Ve bugün 17 Eylül 2009 tarihi 00:45'te annesi tarafından avukatına Bahçelievler semtinde Emniyet mensuplarına teslim ettirilmiştir. Sayın başbakan ve içişleri bakanımızın çok özel talimatları oldu. Yoğun çalışmalar sonunda çemberi iyice daralttık ve sonuç olarak Cem Garipoğlu artık elimizde. Biz aileye verdiğimiz sözü yerine getirdik. Bundan sonraki iş yargının işidir. Bu arada suça iştirak eden ve yardım edenlerle ilgili yargı gerekeni yapacaktır. Geçmişte herkesin bilmesi gerektiği kadar açıklamalar yaptık. Önceki emniyet Müdürümüz de şu an ki müdürümüz ve ekibi de çok ciddi çalışmalar yaptılar. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Bu haber toplam 3658 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri