Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

197 gün nerede nasıl kaldığını anlattı

17.09.2009 22:10
'Münevver'i telefondaki mesajlar yüzünden öldürdüm' diyen Cem Garipoğlu, mahkemedeki ifadesinde o saatleri anlattı.

Münevver Karabulut cinayetinin katil zanlısı Cem Garipoğlu, nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Garipoğlu'nun Çocuk Mahkemesi'ndeki ifadesinde, "Suçumu kabul ediyorum. Olay günü tartışmıştık. Yaptığımdan pişmanım." dediği öğrenildi.

Cem Garipoğlu, saat 11.20'de Gülhane'deki Çocuk Mahkemesi'ne getirildi. Saat 14.00'te sorguya alınan Garipoğlu, yaklaşık 5 saat boyunca sorguda kaldı. Garipoğlu, saat 19.10'da Sultanahmet'teki İstanbul Adliyesi'ne sevk edildi.

Cem Garipoğlu, Çocuk Mahkemesi'ndeki savcıya verdiği ifadede, "Suçumu kabul ediyorum. Olay günü tartışmıştık. Yaptığımdan pişmanın. Cinayetten sonra ortalığı temizlemek için elime geçen bazı eşyaları kullandım. Babamın gömleğinde çıkan kan lekesi bu nedenledir. Babamın durumuna da çok üzülüyorum. Olaydan sonra tanımadığım kişiler beni aldılar, 3-5 saatlik bir yola götürdüler. Bunca zaman orada kaldım." dediği öğrenildi.

CEM'İN TESLİM OLDUKTAN SONRAKİ İLK GÖRÜNTÜLERİ İÇİN TIKLAYIN

Yaklaşık 5 saat boyunca 9 sayfalık ifade veren Garipoğlu'nun ifadesinde çok yavaş konuştuğu bildirildi.

Sultanahmet'teki İstanbul Adliyesi'nde sevk edilen getirilen Garipoüğlu, "canavarca ruh saikıyla adam öldürmek" suçlamasıyla hakkındaki yakalama kararı vicahiye çevrilerek nöbetçi mahkemeye sevk edildi.

Halen hakim karşısında olan Garipoğlu'nun Maltepe Cezaevi'ne gönderileceği öğrenildi.

Bu haber toplam 1216 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri