Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CEM'i Ergenekon korkusu sardı

08.11.2009 10:19
Cem Garipoğlu, Silivri Cezaevi'ndeki dubleks koğuştan çıkmak istedi. Ergenekon davası sanıkları Kerinçsiz ve Poyraz'ın komşusu Cem, 'güvenliği' gerekçe gösterdi.

Cezaevi'nde koğuşundan rahatsız. Cem Garipoğlu, Silivri Kapalı Cezaevi kompleksinde L-5 No'lu Cezaevi'ndeki güvenlikli 30 metrekarelik dubleks F-9 koğuşunda tek başına kalıyor. Cem Garipoğlu'nun koğuşuna yakında başka mahkumların da sevki bekleniyor.
Garipoğlu'nun yanına başka mahkum istemediğini belirten avukatı Aytekin Kaya, 'can güvenliği'ni gerekçe göstererek cezaevi savcılığına bir dilekçe verdi. Kaya, Garipoğlu'nun tek kalabileceği bir koğuşa naklini istedi. Savcılık, cezaevinin dolu olduğunu belirterek talebi reddetti.

CEZAEVİNİN ÜNLÜ KOMŞULARI

Garipoğlu'nun komşuları da kamuoyunun yakından tanıdığı isimler. Cem Garipoğlunun kaldığı koğuşun hemen altındaki koğuşta Ergenekon davası sanıkları avukat Kemal Kerinçsiz ve yazar Ergün Poyraz kalıyor. Kerinçsiz, Poyraz ve Cem Garipoğlu'nun kaldığı koğuşlarda 'güvenlik' nedeniyle havalandırmaya çıkılması ve ortak oturma salonuna giriş yasak. Bu üç sanık, havalandırmaya çıkamadığı için birbiriyle görüşemiyor, iletişim kuramıyor.

ÇOK ÖZEL KOĞUŞLAR

Cem Garipoğlu, Kemal Kerinçsiz ve yazar Ergün Poyraz'ın tutulduğu koğuşlar, hassas davalardan yargılanan sanıklar için yapıldı. Güvenlik önlemlerinin üst düzeyde olduğu dubleks koğuşlarda, diğer dubleks koğuşlardan farklı olarak katlar arası geçişin yapıldığı ara merdiven kapalı. Sanıklar için düzenlenmiş ortak oturma alanına ve havalandırmaya giriş de bulunmuyor. Alt ve üst kattaki birbirinden bağımsız koğuşlarda banyo, tuvalet ve TV var.

Kaynak:
Bu haber toplam 5352 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri