Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cem'i Mossad' mı Koruyor?

30.08.2009 11:29
Cem Garipoğlu'nu heryerde arayan emniyet teşkilatı, MOSSAD'dan şüpheleniyor

MİT, Emniyet, Interpol seferber ancak Cem'den  hiçbir iz yok. 17 yaşındaki bir gencin ipucu bırakmadan saklanması kafaları karıştırıyor. Bir Emniyet yetkilisinin sözleri ise hayli çarpıcı: MOSSAD'ın korumasından endişe ediyoruz.

Türkiye tam 179 gündür Münevver Karabulut cinayetini konuşuyor. Her geçen ortaya yepyeni detaylar çıkıyor. Ancak değişmeyen tek bir şey var. Vahşetin bir numaralı zanlısı Cem G.'nin durumu. 'Kırmızı bülten'le aranan, MİT ve Emniyet'i peşine takan Cem'den hiçbir haber yok. Haklarında arama kararı olan Bedrettin Dalan, Turhan Çömez, Hakan Uzan gibi isimlerin, tüm hareketlerinden anında haberdar olunurken, 17 yaşındaki bir gencin 6 aydır en ufak bir ipucu bırakmaması şaşkınlık yaratıyor.

GİZLİ SERVİS ŞÜPHESİ

Son iddia ise Akşam'a konuşan üst düzey bir Emniyet yetkilisinden geldi: 'Türkiye, polisi, istihbaratı ve ordusuyla çok güçlü güvenlik teşkilatına sahip bir ülkedir. Gerçekten tüm birimler Cem G.'yi yakalayabilmek için elinden gelen gayreti gösteriyor. Her türlü ayrıntı titizlikle incelenmekte ve dikkate alınmaktadır. Cem G.'nin ailesinin İsrail'de de iyi ilişkileri bulunmakta. Devletin tüm güvenlik birimlerinin yakalamak için seferber olduğu 17 yaşındaki bir genç, eğer yakalanamıyorsa karşıda güçlü bir devlet birimi vardır. MOSSAD'ın Cem'i koruyor olmasından endişe ediyoruz.'

HERKES BİLİNİYOR ONDAN İZ YOK

Ergenekon kapsamında hakkında yakalama kararı bulunan Bedrettin Dalan'ın ABD'den Rusya'ya geçtiği çok kısa sürede tespit edildi. Turhan Çömez'in İngiltere'deki tüm adresleri biliniyor. Kaçak olan bir diğer isim Hakan Uzan. O da Ürdün'de ve tüm hareketleri istihbarat birimlerince izleniyor. Burak Şengöçer'i öldürmekten aranan Serhat Aslan'ın izine Londra'da rastlandı. Cem'in 'Mavi bülten'le aranan annesinin Rusya'dan ABD'ye geçtiği de çok kısa sürede öğrenilmişti.

İHTİMALLER HESABI

İstanbul'un yeni Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın ve ekibi gece-gündüz olası ihtimaller ve senaryolar üzerinde çalışıyor. Bu süreçte, Cem'in akrabaları ve ailesinin şirket çalışanlarından 27 kişinin ifadeleri alındı. Cem'in saklanabileceği tüm adresler didik didik arandı. Ancak henüz bir sonuç yok.

Bu haber toplam 1066 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri