Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cem, Moskova elçiliğinden kaçmış

02.07.2009 11:05
Münevver Karabulut'un katil zanlısı olarak aranan Cem G'nin Türkiye'nin Moskova Büyükelçiliği'den kıl payı kaçtığı ortaya çıktı.
Başı kesilerek öldürülen Münevver Karabulut'un katil zanlısı Cem G. aranırken, kız kardeşi Sakine G'nin cinayetten yaklaşık bir ay sonra 7 Nisan'da Atatürk Havalimanı'ndan çıkış yaptığı tespit edildi.

Star Gazetesi'nin haberine göre, Interpol'ün kırmızı bültenle aradığı Münevver Karabulut'un katil zanlısı Cem G'nin 30 Nisan saat 13.00'te Türkiye'nin Moskova Büyükelçiliği'ne gittiğinin ortaya çıkmasının ardından, zanlının Rusya'da bulunduğu iddiaları kesinlik kazandı. Durum kriptoyla Dışişleri Bakanlığı'na bildirilirken, elçilikte Cem G'nin alıkonulmasında gecikildiği, zanlının annesi ve kızkardeşiyle birlikte kaçarak izlerini kaybettirdikleri ortaya çıktı. Zanlının pasaport süresini uzatmak için elçiliğe gittiği belirtildi.


CEM'İN ARDINDAN KRİPTO TRAFİĞİ

Ancak zanlının elçilikten kaçması sonrası Dışişleri Bakanlığı'na iki farklı kripto geçilmesi dikkat çekti. 30 Nisan'da 'Yıldırım' mesajiyla geçilen ilk kriptoda Cem G'nin pasaport süresinin uzatılması için başvuruda bulunulduğu belirtilirken 5 Mayıs'ta 'çok ivedi' koduyla geçilen kriptoda ise sadece kız kardeşi Sakine G'nin pasaportunun uzatma başvurusunda bulunulduğu belirtiliyor, Cem G'den söz edilmiyor.


Kriptolardaki bilgilere göre olay şöyle gerçekleşti: 30 Nisan saat 13.00'te Cem G. annesi Tülay Makbule G. ve kız kardeşi Sakine G. Türkiye'nin Moskova Büyükelçiliği'ne gittiler. İlk olarak Sakine G'nin pasaportunun geçerlilik süresini temdit ettirmek için işlemler başlatıldı.


OYALAMA TAKTİĞİ TUTMADI

Cem G'yi tanıyan konsolosluk yetkilileri, reşit olmayan Sakine G'nin pasaport işlemlerinin biraz uzun süreceğini söyleyerek, şahısları oyaladıklarını söyledi. Ancak işlemlerin uzun sürmesi üzerine şüphelenen Cem G. ve ailesi, bu sırada binayı hızla terk etti. İşlemler sürerken durum hızla 'şifahen' İnterpol Daire Başkanı Şube Müdürü Levent Yıldırım'a bildirildi.


Konsolosluğun kamera kayıtlarında da eşgalin Cem G'ye uyduğu tespit edildi. İşlemler sırasında alıkonulmayla ilgili gerekli tedbirlerin alınmaması Dışişleri Bakanlığı tarafından değerlendirilirken olay Dışişleri ve Emniyet arasında büyük yankı uyandırdı. Ancak Cem G. ve ailesinini takibi de yapılmazken, kaldıkları adreslerinin hatta maya fabrikası bulunan Levent G'nin ikamet adresinin bile tespit edilememesi ilginç bulundu.

Bu haber toplam 1388 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri