Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cem Uzan'dan şok itiraf

25.10.2010 09:35
"Ağzımdan girdi, burnumdan çıktı, kandırdı beni kerata. İktidara gelecek, beni Bakan yapacaktı." Bu sözleri söyleyen bakın kim...

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcıvekilliği seçiminde en fazla oyu almasına rağmen dönemin Cumhurbaşkanı Sezer tarafından ismi çizilen Uğur İbrahim Hakkıoğlu'nun şansı emekli olunca girdiği siyasette de dönmedi.

Sezer,YargıtayCumhuriyet Başsavcıvekilliği görevine 173 oy alan Hakkıoğlu'nu değil 141 oy alan Abdurrahman Yalçınkaya'yı atamıştı.

Sezer, Yalçınkaya'yı 2007'de de yine daha az oy almasına rağmen Başsavcılık görevine atadı. Hakkıoğlu'ndan emekliye ayrıldığı 2007'de yapılan 22 Temmuz Genel Seçimleri'nde Genç Parti'den Milletvekili adayı olmasıyla ilgili de dikkat çeken açıklamalar geldi.

“CEM UZAN AĞZIMDAN GİRİP, BURNUMDAN ÇIKTI”

Hakkıoğlu, 2007'de Genç Parti'nin Genel Başkanı Cem Uzan'ın “ağzından girip burnundan çıkarak kendisini kandırdığını” söyledi. Cem Uzan'ın kendisine “İktidara geliyoruz, seni Adalet Bakanı yapacağız” dediğini aktardı.

“SONRA HEPİMİZİ SATTI, ÇEKTİ GİTTİ”

Yargıtay Onursal Genel Sekreteri Dr. Hakkıoğlu, şunları söyledi: “66 yaşındayım. O güne kadarCem Uzankeratasını tanımaz etmezdim, geldi, ağzımdan girdi burnumdan çıktı, beni kandırdı. İktidara geliyoruz dedi, seni Adalet Bakanı yapacağız dedi. Benim de amacım yargı reformu yapabilmekti. Adama aldandık milletvekili adayı olduk, İstanbul'dan. Yüzde 3 oy aldık. Ondan sonra adam hepimizi sattı, çekti gitti. Ben seçimden hemen sonra istifamı gönderdim. Bir daha da girmedim o işlere.”


 

Bu haber toplam 1898 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri