Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cem Yılmaz yeni bombaya hazırlanıyor

15.01.2010 12:35
Cem Yılmaz, Yavuz Turgul’un üzerinde çalıştığı yeni senaryosunda usta oyuncu Şener Şen ile birlikte rol alacak. Cem Yılmaz, Şen ile oynayacağı için çok heyecanlandığını belirtti

Cem Yılmaz, yeni gelecek proje için çok heyecanlı çünkü...

Komedi western türündeki son filmi “Yahşi Batı” 10 günde 1 milyon 571 bin 125 kişi tarafından izlenen Cem Yılmaz, ilk filmi “Her Şey Çok Güzel Olacak”tan sonra ilk kez başka bir senaristin projesinde rol alacak. Yılmaz, ünlü senarist ve yönetmen Yavuz Turgul’un üzerinde çalıştığı yeni senaryosunda Türk sinemasının usta oyuncusu Şener Şen ile birlikte rol alacak.

Şu anda senaryo çalışmaları süren filmin yapımcılığını ise Yılmaz’ın “Yahşi Batı”daki ortağı Fida Film’in sahibi Murat Akdilek üstlenecek.

Projenin önümüzdeki aylarda hazırlanacağını belirten Yılmaz, sürekli kendisinin yazıp yönettiği projelerde oynamak gibi bir kuralının olmadığını söyledi. Turgul’un senaryoyu tamamlamasını beklediğini söyleyen Yılmaz, Şener Şen ile oynayacağı için çok heyecanlandığını belirtti. Ancak Yılmaz, dışardan gelen rol teklifleriyle ilgili tek bir şartı olduğunu ifade etti. Yılmaz, “Komedi rol teklifini çok zor kabul ederim” dedi.

‘Oscar geç saatlerde izlediğim bir aktivite’

Yılmaz, Oscar hayali olmadığını söyledi. Şu günlerde New York’ta “Güneşi Gördüm” filminin Oscar Akademi Ödülleri Yabancı Film Adayı olarak seçilmesi için promosyon çalışmalarına katılan Mahsun Kırmızıgül gibi ödül hayali kurmayan Yılmaz, “Oscar şimdilik benim geç saatlerde izlediğim bir aktivite olarak kalsın. Yerli film festivallerini daha bayındır hale getirmemiz gerektiğini düşünüyorum. Yeşilçam Ödülleri, SİYAD bana yeter!” diye konuştu

Bu haber toplam 2170 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri