Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cem'in kemik yaşı belli oldu!

02.10.2009 09:01
Karabulut ailesi Cem Garipoğlu'nun 18 yaşından büyük olduğunu iddia ediyordu. Cem hastaneye gitti. Gerçek ortaya çıktı.
Münevver Karabulut’u öldürdüğü iddiasıyla Maltepe Çocuk ve Gençlik Cezaevi’nde tutuklu bulunan Cem Garipoğlu’na, Kartal Dr.Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde kemik ölçümü yapıldı.

CİNAYETİ İŞLERKEN 17 YAŞINDAYDI

İnceleme sonunda Cem’in kemik yaşını 18 olarak belirleyen heyet kesin raporu bir hafta içinde hazırlayıp savcılığa gönderecek. Cinayeti işlediğinde 17 yaşında olan Cem Garipoğlu, 29 Ekim’de 18’ine giriyor. Cem’in nüfus kağıdındaki yaşı ile kemik yoğunluk yaşı aynı çıktığı için test sonucu yargılamayı etkilemeyecek.

HASTANEYE GİDERKEN ÜRKEKTİ

Cem Garipoğlu dün saat 08.45’te, jandarma erlerinin yeleklerinden giydirilerek, 50 jandarmanın korumasında Kartal Dr.Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin radyoloji polikliniğine getirildi. Hasta yakınları Cem’i görünce yuhaladı ancak jandarma erleri taşkınlığa izin vermedi. Yürürken başını yere eğen Cem, ürkek tavırlarıyla dikkat çekti. Hastanede iki bina arasında yaşanan koşuşturma sırasında Cem Garipoğlu’nu ter bastı. Sağlık kurulu için sırayla Kulak Burun Boğaz Göz, Nöroloji, Dahiliye ve Psikiyatri servisinde uzman doktorlar tarafından muayene edildi.

AKIL SAĞLIĞI YERİNDE

Garipoğlu, Sağlık kurulunda bulunan psikiyatrist tarafından da muayene edildi. Kurul raporunda akıl ve ruh sağlığı ile ilgili herhangi bir olumsuz bulguya rastlanmadığı şeklinde görüş belirtildi. Cem Garipoğlu’nun el bileği, sağ omuz ve sağ dirseğinin röntgenleri çekildi. 1.5 saat ayrı bir toplantı odasında bekleyen Cem, hastanede çıkan mantı çorbası, nohut ve pilavı yedi, kahve içti.


Kaynak:
Bu haber toplam 2372 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri