Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cenazeye Komutanlar Gelmedi

22.11.2009 01:24
Verdiği ifadelerle Oramiral Erdil'in rütbelerini söktüren Albay Varımlı toprağa verildi. Varımlı'nın cenazesine komutanlar gelmedi..

İstanbul Kadıköy'deki evinin balkonundan atlayarak intihar ettiği belirtilen eski Milli Savunma Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanı emekli Albay Ali Belgütay Varımlı'nın cenazesi toprağa verildi. Kocatepe Camii'ndeki törene komutanların katılmadığı görüldü.

Törene, Varımlı'nın annesi Hikmet Varımlı, eşi Aslı Varımlı, kızları, yakınları, Ankara Garnizonu'nda görevli bazı askeri personel ile vatandaşlar katıldı. Öğle namazının ardından emekli Albay Varımlı'nın cenaze namazı kılındı. Namazdan sonra Varımlı'nın cenazesi top arabasına konulmak üzere askerlerin omzunda taşınırken, anne Hikmet Varımlı, kısa süre baygınlık geçirdi. Sağlık personelinin müdahalesini ve ambulansa gitmeyi reddeden anne Varımlı, yakınlarının desteği ile oğlunun cenazesinin konulduğu top arabasının arkasından bir süre yürüdü.

Cenazenin taşındığı sırada Varımlı'nın erkek kardeşi Mehmet Ali Varımlı asker selamı verdi.

Törenin ardından emekli Albay Ali Belgütay Varımlı'nın cenazesi Karşıyaka Mezarlığı'nda toprağa verildi.

ERDOĞAN'IN KASIMPAŞA'DAN ÇOCUKLUK ARKADAŞIYMIŞ

Varımlı ile yakın mesai arkadaşı olan eski DYP Genel Sekreteri Tevfik Diker, Yolsuzlukla Mücadele Derneği Başkanı olduğu için Albay Varımlı ile sık sık görüştüğünü ifade ederken ilginç bir anektod da arkatdı. Diker, "Diker, "Varımlı bana sürekli olarak yolsuzlukla ilgili belgeler getiriyordu. Başka konularda bilgi belge sahibi bir insandı. Bunların karanlıkta kalmasını istemiyordu. Özel Kuvvetler'de görev yaptı. Albay Varımlı, eski Genelkurmay Başkanı Org. Hilmi Özkök'e çok yakındı. Özkök'ün Cumhurbaşkanı olmasını çok istiyordu. Albay Varımlı, bana sürekli 'Başbakan Erdoğan'ın Kasımpaşa'dan çocukluk arkadaşı olduğunu ve beraber top koşturduklarını' anlatırdı" diye konuştu.

Bu haber toplam 1514 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri