Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Böyle bir mesaj gelirse hemen silin

15.12.2009 13:40
Emniyetin bütün uyarılarına rağmen vatandaşlar kontör dolandırıcılarının oyununa düşmeye devam ediyor.

Terör örgütü PKK'nın parmağı olduğu iddia edilen kontör dolandırıcılığında son numara ise 'hediye çekilişinde para çıktı' sözü.

Bursa'nın merkez Osmangazi ilçesinde ikamet eden Seriha T. (44)'nin cep telefonuna 'firmamızın yaptığı çekilişte para ödülü kazandınız, bilgi için numarayı arayın' şeklinde bir mesaj geldi. Mesajı okuyan Seriha T., hemen belirtilen numarayı aradı. Telefona çıkan kimliği belirsiz bir kişi, Seriha T.'ye hediye çıkan paranın alınabilmesi için kontör göndermesi gerektiğini söyledi. Bunun üzerine Seriha T., 500 kontör alarak şifresini konuştuğu şahsın numarasına gönderdi. Bir süre sonra dolandırıldığını anlayan Seriha T. polise başvurdu. Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.

Polise ifade veren Seriha T., "Telefona çıkan şahıs firmanın hediye kampanyası düzenlediğini, benim numarama da para ödülü çıktığını söyledi. Parayı alabilmem için kayıt olmamı ve bunun için de kontör şifresi göndermem gerektiğini kaydetti. Ben de kontör gönderdim, ancak şahıs dolandırıcı çıktı." dedi.

Bu haber toplam 2998 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri