Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çermik'de kuyudan 148 yılan çıktı

31.01.2010 14:51
Diyarbakır'ın Çermik ilçesinde bir köylüye ait kuyudan 148 yılan çıkarıldı.

Diyarbakır'ın Çermik ilçesinde bir köylüye ait kuyudan 148 yılan çıkarıldı. Çermik'e bağlı Aşağıtaşmalı köyünde yaşayan Bekir Özkahraman'a ait evin avlusundaki su kuyusundan çıkan yılanlar şaşkınlık yarattı.

Bekir Özkahraman, 1 yıl önce köye şebeke suyu döşendikten sonra sadece hayvanlarını sulamak için kullandığı avlusundaki su kuyusundan kovayla su alırken birkaç yılan olduğunu fark etti.

Yılanları öldürdükçe daha çok yılanın ortaya çıkması üzerine Özkahraman, köylüleri yardıma çağırdı.

Yılanları kuyudan çıkaran Aşağıtaşmalı köylüleri, boyları 30 santimetre ile 2 metre arasında değişen 148 yılanı öldürdü.

Bekir Özkahraman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, içme suyuna kavuştuktan sonra avlusundaki kuyuyu sadece hayvanları sulamak için kullanmaya başladığını belirtti.

Birkaç ay önce yarısı suyla dolu olan kuyuda hiç yılan görmediğini ancak kuyu yağışlarla tamamen dolunca yılanların ortaya çıktığını ifade eden Özkahraman, şöyle konuştu:

''O gün hayvanlara su vermek için kovayı kuyuya daldırdığımda yılanları fark ettim. Önce 15-20 yılanı çıkarıp öldürdük. Sonra yeniden kuyuya yaklaştığımda daha çok sayıda yılanla karşılaştım. Köylülerle toplam 148 yılanı çıkarıp öldürdük. Hangi taşı kaldırsak yılanlar ortaya çıkıyor. Korkudan hayvanlara su veremiyorum. Geçen yaz küçük kızım Gizem kuyunun yakınında yılan tarafından sokuldu. Onun durumu şimdi iyi ama yarın ne olacağı belli olmaz. Yetkililerden kuyu çevresinde ve evde ilaçlama yapılmasını talep ediyoruz.''

Özkahraman ve köylüler, öldürdükleri yılanları dizerek objektiflere poz verirken çocukların yılanları korkmadan tutmaları dikkati çekti.

Bu haber toplam 6734 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri