Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cerrah'ın müdürü fuhuştan açıkta

13.11.2009 22:09
Cerrah'ın müdürlerinin yerini değiştiren Çapkın'ın bu yer değiştirmeleri neden yaptığı ortaya çıktı.

İstanbul'da çökertilen 15'i kamu görevlisi 38 kişilik fuhuş çetesiyle bağlantısı olduğu öne sürülen Evrak Arşiv Şube Müdürü Ayhan Kurtoğlu, açığa alındı.

Aksaray ve Kumburgaz'da fuhuş yaptırmak amacıyla kurulmuş iki ayrı suç örgütüne yönelik operasyonlar düzenlenmişti. Baskın yapılan 12 otel, 8 eğlence merkezi ve çok sayıda adreste çete üyesi 15'i kamu görevlisi 38 kişi gözaltına alındı.

Çetenin fuhuş yaptırdığı Türk ve yabancı uyruklu 118 hayat kadını da emniyete götürülmüştü.

Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin gerçekleştirdiği ve VIP olarak adlandırılan fuhuş operasyonunda yeni bir gelişme yaşandı.

Evrak Arşiv Şube Müdürü Ayhan Kurtoğlu'nun da fuhuş çetesiyle irtibatı olduğu iddia edildi. Teknik takip sonucunda bağlantısı tespit edildiği öne sürülen Kurtoğlu, açığa alındı.

İddialarla ilgili olarak Organize Suçlar Şube Müdürlüğü'nde Kurtoğlu'nun bilgisine başvuruldu. Kurtoğlu'nun Beşiktaş Adliyesi'ne giderek savcıya ifade vermesi bekleniyor.

Ayhan Kurtoğlu, İstanbul eski İl Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah tarafından Koruma Şube Müdürü olarak görevlendirilmişti.

Hüseyin Çapkın'ın atanmasıyla Kurtoğlu'nun görev yeri değişti. Kurtoğlu, Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü binası A blokta bulunan Evrak Arşiv Şube Müdürlüğü görevine tayin edildi.
 

Bu haber toplam 5968 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri