Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AA değil sanki NOSTRADAMUS

22.02.2010 18:02
Daha önce TRT'de yaşanmıştı benzer vaka, bu kez Anadolu Ajansı'nda. Aramayı 1 saat önceden verdiler...

Balyoz Planı iddiasıyla ilgili yaşanan şok gözaltılar haber kanallarını ayağa kaldırdı. Arka arkaya flaş haberler gelirken AA ile CNN Türk arasında ilginç bir haber savaşı yaşandı. AA arama yapılmadan arama yapılıyor diye flaş geçti. Haberi 1 saat sonra gerçekleşti.

Anadolu Ajansı flaş haber olarak Eski Birinci Ordu Komutanı Orgeneral Çetin Doğan'ın evinde de arama yapıldığını iddia edince ortalık hareketlendi.

SAAT: 10.34 : Aramayla ilişkin ilk haberi Anadolu Ajansı geçti. Haber şöyleydi;  "İstanbul'da, eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan ile emekli Tuğgeneral Süha Tanyeli'nin evlerinde, polis ekipleri tarafından arama yapılıyor."

CNN TÜRK; ARAMA YOK

Anadolu Ajansı'nın geçtiği bu haber bütün haber kanalları tarafından alt yazıyla flaş gelişme olarak duyuruldu. Ancak kısa süre sonra CNN Türk başka telden çalmaya başladı ve Çetin Doğan'ın evinde arama olmadığını ilan etti.

CNN Türk haber koordinatörü Rıdvan Akar, Çetin Doğan'ı aramıştı ve Doğan evinde arama yapıldığı iddiasını yalanlamıştı. Doğan "böyle bir iddianın hayal mahsülü olduğunu, şu anda arama yapılmadığını söylemişti"

AA; ARAMA YAPILIYOR

Ancak Anadolu Ajansı haberinde ısrarcıydı. Bu alt yazı üzerine hemen yeni bir haberi servise koydu. Haber bu kez biraz daha ayrıntılıydı

SAAT: 10.46 AA HABERİ: "Balyoz Güvenlik Harekatı Planı" iddialarına ilişkin 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan ile emekli Tuğgeneral Süha Tanyeli’nin evlerinde arama yapılıyor.

Alınan bilgiye göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla, emekli Orgeneral Doğan ile eski Genelkurmay Başkanlığı Stratejik Araştırmalar ve Etüt Merkezi (SAREM) Başkanı emekli Tuğgeneral Tanyeli’nin evlerinde arama başlatıldı"

CNN TÜRK; ŞİMDİ ARAMAYA GELDİLER

Bu haberden yaklaşık bir saat sonra CNN Türk yeniden Çetin Doğan ile bağlantı kurdu. Çetin Doğan'ın sözlerini de alt yazıdan şöyle duyurdu;

Deneme

AA 1 SAAT ÖNCEDEN NASIL VERDİ?

Peki hangisi doğru söylüyordu derseniz...
İlginçlik burada...
Anadolu Ajansı'nın "arama var" dediği dakikalarda arama yoktu.
Flaş olarak geçtikleri arama 1 saat sonra başladı...
Peki AA 1 saat sonra olacak aramayı 1 saat önceden yapılıyormuş gibi nasıl verdi? Arama emirleri polislerden önce Anadolu Ajansı'na mı gidiyor?
Kamuoyu bu soruların yanıtını bekliyor.

KANADOĞLU'NDA DA AYNISI YAŞANMIŞTI

Buna benzer bir muamma Sabih Kanadoğlu'nun evinin aranması sırasında da yaşanmıştı. TRT Kanadoğlu'nun evinin arandığına ilişkin bir altyazı geçmiş ve Kanadoğlu ilk dakikalarda bunu yalanlamıştı. Aradan bir kaç saat geçtikten sonra ise polisler evini basıp arama yapmıştı. O zaman TRT'nin bu haberi saatler öncesinden nasıl servise koyduğu tartışma konusu olmuştu.

Bu haber toplam 1624 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri